DEZASTRU! Sumudica, o noua umilinta in Turcia: in minutul 53 era 0-0, dar in doar 13 minute s-a dezlantuit NEBUNIA
Sambata 07 Aprilie 2018, 17:37

UPDATE: Trabzonspor a invins-o pe Kayserispor, scor 4-0.

Lituania - Romania, 11 octombrie, 21:45. Romania - Serbia, 14 octombrie, 16:00 - LIVE LA PROTV! Nationala de tineret, spre EURO: Romania - Tara Galilor, 12 octombrie, 19:00 la PROX!

Urmareste Sport.ro pe Instagram: cele mai tari imagini din sport!

Echipa lui Sumudica a pierdut in etapa trecuta pe teren propriu, scor 0-5, cu Fenerbahce, iar acum Kayseri este pe punctul de a inregistra noua infrangere de rasunet.

Trabzonspor a marcat trei goluri in 13 minute, in repriza a doua, in meciul din runda a 28-a. Omur (min.53), Yazici (min.62) si Yilmaz (min.66) au marcat pentru gazde. Yilmaz a reusit dubla in minutul 76.

Dupa esecul cu Fenerbahce, Sumudica a lasat de inteles ca vrea sa isi dea demisia. Conducerea lui Kayseri nu doar ca l-a convins sa se razgandeaca, ci i-a si prelungit contractul. Antrenorul roman a precizat ca va pleca insa daca va termina mai jos de locul 8.

In acest moment, Kayserispor este pe locul 7, cu 41 de puncte.

BREXIT: Marea Britanie, pregătită să accepte un acord după modelul celui dintre UE și Canada