Descatusare pentru Pato! A marcat primul gol la Sao Paolo, fanii au innebunit in tribuna! VIDEO

Campionate externe
Data publicarii: Joi 10 Aprilie 2014, 16:13
Data actualizarii: Vineri 11 Aprilie 2014, 14:23

►Sambata 19:00 Wigan – Arsenal in FA CUP, 21:00 LK "Uzina de Bataie" ►Duminica 17:30 Ajax - Ado Den Hag, 20:00 Finalele skandenberg: Ii paste bataia! 22:00 Stoica, primul meci in GLORY

Brazilianul a plecat anul trecut de la AC Milan pentru a merge in tara sa natala, acolo unde a semnat initial cu Corinthians.

Dupa 9 goluri in 30 de meciuri, Pato s-a transferat in aceasta vara la Sao Paolo, acolo unde nu a reusit sa se ridice la pretentiile fanilor. Pato a spart gheata in ultimul meci, atunci cand a reusit sa inscrie un gol din pozitie singur cu portarul.

Sao Paolo s-a impus cu 3-0, intr-un meci disputat acasa cu CSA, Pato deschizand scorul in prima repriza, in minutul 20.