Derby de INFARCT pentru Rednic si 'Printul' Cristea: au fost egalati in 8 oameni in minutul 85! VIDEO Vezi toate fazele din Anderlecht 2-2 Standard

Data publicarii: Duminica 03 Februarie 2013, 21:00
Data actualizarii: Duminica 03 Februarie 2013, 21:17

Meci de infarct in Belgia! Standard a fost condusa inca din minutul 2 insa a revenit si a condus cu 2-1 pana in minutul 85. Anderlecht a reusit sa revina desi avea doar 8 oameni de camp!

Anderlecht: Proto, Deschacht, Kouyate, Nyutink, Biglia, Kljestan, Gillet, Praet, Bruno, De Sutter, Jovanovic

Rezerve: Armenteros, Odoi, Kanu, Kaminski, Iakovenko, Safari, Vargas

Standard: Kawashima, Van Damme, Ciman, Kanu, Opare, Vainqueur, Buyens, Bulot, M'Poku, Ghoochannejhad, Batshuayi

Rezerve: Cristea, Ono, Moris, Diabate, Arslanagic, Ezekiel, Cisse

FAZELE MECIULUI:

FINAL

Min 85: GOOOOOOOOOOOL Anderlecht! Gillet inscrie din 5 metri!

Min 81: Biglia ia si el al doilea galben si Anderlecht a ramas in 8 oameni de camp!!!

Min 75: BARA pentru Anderlecht, mingea refuza sa intre in poarta!

Min 60: Vainqueur primeste al doilea galben dupa o intrare dura si se joaca 10 la 10 in acest moment!

Min 52: GOOOOOOOOOOL STANDARD!!! Buyens inscrie fabulos cu capul din 6 metri!

PAUZA

Min 42: ROSU IVANOVIC! Atacantul sarb al lui Anderlecht a reactionat violent dupa un duel cu Opare si i-a aplicat ghanezului un cot in spate

Min 41: RATAREEEEE  imensa a elevilor lui Rednic! Sutul lui Reza din lovitura libera a trecut milimetric pe langa

Min 26: Standard este la un pas sa preia conducerea. Batshuanyi a scapat singur pe stanga, a intors la Reza, insa sutul iranianului a fost scos de pe linia portii de Nyutink

Min 24: GOOOOOOOOOL STANDARD! Batshuanyi inscrie dupa ce a fost lansat perfect de Reza

Min 23: Standard a iesit la atac imediat dupa gol, insa fotbalistii lui Rednic nu au reusit sa isi creeze decat o ocazie periculoasa

Min 15: Ratare URIASA a iranianului Reza. Standard a fost la un pas de egalare

Min 2: GOOOL Anderlecht! Gazdele deschid scorul printr-un sut fabulos al argentinianului Biglia, de la 16 metri

Standard Liege si Anderlecht, cele doua super puteri ale fotbalului belgian se intalnesc astazi in derby-ul campionatului, unul dintre meciurile cu o traditie aparte in fotbalul European. Echipa lui Mircea Rednic se deplaseaza in aceasta seara la Brusseles pentru a lua toate cele trei puncte, avand nevoie disperata de puncte pentru a putea prinde podiumul. De celalata parte, gazdele de la Anderlecht sunt lideri autoritari in prima liga belgiana, fiind la 5 puncte distanta de locul 2, Zulte Warengem, si la 13 puncte de Standard.

Mircea Rednic l-a convocat deja pe Adrian Cristea, fostul dinamovist, iar acesta urmeaza sa ia loc pe banca pentru prima data in tricoul lui Standard. George Tucudean nu face parte din lotul pentru meciul din aceasta seara, difuzat in direct pe Sport.ro, incepand cu ora 19:00.

Standard Liege vine dupa o victorie cu 2-0 la Kortrijk, in timp ce gruparea din capitala, Anderlecht vine dupa o serie de 7 victorii.