Denis Alibec, eliminat după doar opt minute în ultimul meci al lui Atromitos din campionatul Greciei

Denis Alibec Atromitos Campionate externe Denis Alibec
Data publicarii: Sambata 02 Aprilie 2022, 20:25
Data actualizarii: Sambata 02 Aprilie 2022, 20:34

Denis Alibec (31 de ani) a fost introdus în minutul 77 în meciul dintre Asteras și Atromitos, pentru a aduce victoria echipei sale, dar a dezamăgit rapid.

Meciul s-a încheiat la egalitate, scor 0-0. Antrenorul celor de la Atromitos l-a aruncat în joc pe Alibec cu 13 minute înainte de final. Atacantul român a rezistat doar opt minute pe teren, fiind eliminat direct în minutul 85.

Denis Alibec, eliminat după opt minute în Asteras - Atromitos

Presa din Grecia scris că Alibec a intrat într-un conflict cu atacantul celor de la Asteras, spaniolul Asier Benito, pe care l-a împins. Centralul nu a stat pe gânduri și i-a arătat direct cartonașul roșu.

Atromitos are 27 de puncte și este prima deasupra liniei retrogradabile. Lamia ocupă penultimul loc, cu 21 de puncte, iar Smyrnis, cu 13 puncte, este pe ultimul loc.

În următoarea etapă, Atromitos, echipa lui Denis Alibec și a lui Dorin Rotariu, se va deplasa pe terenul celor de la Panetolikos.

Alibec a evoluat în nouă partide pentru cei de la Atromitos, reușind să marcheze de două ori, cifră la care se adaugă și o pasă decisivă.