Cum sa NU te aperi la cornere ca Pirlo! Ce face italianul in timpul unei lovituri de colt in care echipa sa ia gol! VIDEO

Campionate externe
Data publicarii: Marti 27 Octombrie 2015, 17:40
Data actualizarii: Marti 27 Octombrie 2015, 17:45

Pirlo a oferit o faza hilara in ultimul meci al echipei sale. NY City a fost invinsa acasa cu 3-1 de New England Revolution, dupa un meci in care au fost dominati total.

Nguyen si Davies au facut 0-2 pana la pauza, iar Rowe a inscris in minutul 55 golul de 3-0 pentru oaspeti, NY City reducand din diferenta prin David Villa, in prelungiri, din penalty.

Desi i-au avut in teren pe Pirlo, Lampard si David Villa, jucatorii lui NY City nu au facut un joc stralucit, iar faza in care Pirlo nu schiteaza niciun gest la un gol incasat de la 2 metri din fata lui a ajuns virala pe Internet.