Cel mai nebun El Clasico, cele mai mari greseli de arbitraj! Penalty gratuit acordat Realului, Busquets a scapat de eliminare dupa ce i-a pus piciorul pe cap lui Pepe

Campionate externe
Data publicarii: Luni 24 Martie 2014, 09:34
Data actualizarii: Luni 24 Martie 2014, 09:46

►PRO TV prezinta: Petrolul - Astra, miercuri 20:30 si Steaua - Dinamo, joi 20:30! Fotbal pentru toata lumea!

Returul dintre Real Madrid si Barcelona, echipe aflate si in acest sezon in lupta pentru castigarea titlului in Primera, a fost unul cu adevarat incendiar, catalanii reusind sa castige cu 4-3 dupa 90 de minute de foc, presarate cu goluri, penaltyuri, eliminari si cu un moment de lupte mai ceva ca pe strada.

Cu o prima repriza "nebuna", in care Barca a reusit sa deschida scorul prin Iniesta, iar Realul a intors rezultatul prin francezul Benzema, El Clasico "a intrat la vestiare" la egalitate, scor 2-2.

Golul de 2-2 a fost si cel care putea isca o bataie in toata regula pe teren, Pepe si Fabregas contrandu-se imediat dupa reusita lui Messi. La aceeasi faza a avut loc si unul dintre cele mai controversate momente, moment care a iscat un val de scandari si de injurii ale fanilor Realului.

Busquets, mijlocasul defensiv al Barcei, aflat in mijlocul meleului creat la paorta lui Diego Lopez, l-a "stampilat" pe fata pe Pepe. Acesta nu a fost, insa, sanctionat in niciun fel, arbitrul Undiano Mallenco fiind concentrat asupra imbrancelilor dintre jucatorii celor doua echipe (CLICK AICI PENTRU VIDEO).

Fanii Realului cer acum o suspendare dura pentru fotbalistul catalan, despre care spun ca a avut un comportament nesportiv.