Cel mai GHINIONIST jucator din acest sezon: A nimerit de 9 ORI bara si nu a inscris niciun gol! Meciul in care nu si-a inchipuit NICIODATA ca va da gol

Campionate externe
Data publicarii: Marti 12 Martie 2013, 23:08
Data actualizarii: Marti 12 Martie 2013, 23:09

Scrie AICI mesajul tau pentru Steaua si noi il ducem in vestiar!
►Chelsea - Steaua, joi 22:00 in direct PRO TV si Voyo.ro

UPDATE: Altintop a rupt blestemul chiar in orasul unde a crescut! A inscris TOT cu bara impotriva lui Schalke, echipa unde a fost idol intre 2003 si 2007! Altintop a marcat cu o bomba de senzatie in fata lui Galatasaray! N-a avut nicio retinere sa se bucure pentru golul care o face pe Galata sa viseze la meciuri uriase in sferturile de finala ale Ligii!
_________________________________________________________________________________________

"O sa joc all-in si o sa abordez meciul ca un profesionist. Vreau sa ne calificam in sferturi", a spus Altintop inainte de returul din Schalke - Galatasaray.

A petrecut 4 sezoane la Schalke, iar meciul impotriva fostei sale echipa va fi cu siguranta unul greu pentru el. Returul se va juca pe Veltins-Arena, dupa ce in tur s-a terminat 1-1.

Altintop are un sezon dominat de ghinion. A lovit bara de 9 ori in cele 16 meciuri pe care le-a jucat pentru Galatasaray si nu a reusit inca sa inscrie.

In Liga Campionilor este pe locul 1 in topul fotbalistilor care s-au imprietenit cu bara, dupa ce a ratat in meciul cu United, dar si in tur cu Schalke.