Cel mai frumos gol al carierei? VIDEO | Sneijder a reusit o BIJUTERIE de gol in Qatar: executie fabuloasa a olandezului
Luni 09 Aprilie 2018, 10:05

Wesley Sneijder a marcat un gol ca in vremurile de glorie in Qatar.

Morosanu da cu pumnul IN DIRECT la ProTV si PRO X, pe 14 decembrie, in Dynamite Fighting Show! Gala incepe la PRO X de la 20:00! Morosanu se bate la PRO TV de la 23:30!

Instaleaza gratuit aplicatia Sport.ro pentru Android si iPhone: stiri de ultima ora si toate sporturile LIVE!

Olandezul ajuns acum la 33 de ani a venit la Al-Gharafa in ianuarie 2018 si a inscris 10 goluri in cele 13 partide jucate. Ultimul dinte ele este o adevarata bijuterie, din lovitura libera. Sneijder a deschis scorul pentru Al-Gharafa in minutul 45 al partidei cu Qatar SC. Taremi a reusit o dubla in minutele 68, respectiv 85, pentru o victorie categorica cu 3-0.

Sneijder si-a inceput cariera la Ajax, a jucat pentru Real in perioada 2007-2009, pentru Inter Milano (2009-2013), Galatarasay (2013-2017), iar ultima echipa europeana a fost Nice.

Surse: Ce articole mai vrea să strecoare PSD în OUG anunțată, oficial, doar pentru cele constituționale