Cea mai dureroasa AROGANTA fata de Barcelona! Ce au facut cei de la PSG in momentul in care Barca era umilita de Real Madrid

Real Madrid fc barcelona PSG Campionate externe
Data publicarii: Joi 17 August 2017, 09:30
Data actualizarii: Joi 17 August 2017, 09:33

Real Madrid a invins si in returul Supercupei Spaniei pe Barcelona, scorul la general fiind 5-1! Real a obtinut astfel al 4-lea trofeu in ultimele 3 luni!

Transferat in aceasta vara de Paris Saint-Germain pentru o suma record de 222 de milioane de euro, Neymar se simte excelent in Franta. A marcat un gol chiar la debut! In schimb, Barca trece prin cea mai grea perioada din ultimii ani. Invinsa pe propriul teren cu 3-1 de Real Madrid in partida tur din Supercupa Spaniei, Barca a pierdut si al 2-lea meci.

Fara Bale, Isco si Casemiro, dar si fara Cristiano Ronaldo a carui suspendare de 5 etape a fost mentinuta de Comisia de Apel, Real Madrid s-a distrat in prima repriza cu Barcelona! La pauza era 2-0 insa scorul putea fi mai mare, Vasquez lovind bara.

Cei de la PSG nu i-au iertat pe catalani dupa eliminarea din sezonul trecut de Liga Campionilor si nici pentru faptul ca au incercat sa-l "fure" pe Verrati in aceasta vara. In timpul partidei de aseara de pe Bernabeu, imediat dupa ce Benzema a inscris golul de 2-0, cei de la PSG au postat pe retelele de socializare o poza cu Neymar de la antrenamente in timp ce rade, alaturi de un emoticon! Desi poza a fost facuta in alt context, mesajul era clar indreptat spre Barcelona.