Bataie generala la derby! SASE jucatori au fost eliminati! Fanii s-au luat la bataie cu jandarmii VIDEO

CSKA Sofia Levski Sofia Campionate externe
Data publicarii: Sambata 08 Martie 2014, 20:51
Data actualizarii: Sambata 08 Martie 2014, 20:53

►Pantilimon prezinta: Duminica FAntasticilor la Sport.ro! 14:00 Arsenal – Everton, 16:00 Hull City – Sunderland, 18:00 City – Wigan!

Unul dintre cele mai mari derby-uri din Europa s-a jucat sambata dupamiaza in Bulgaria. CSKA a castigat cu 1-0 meciul cu rivala de moarta, Levski.

Emil Gargorov a marcat golul victoriei pentru CSKA, in minutul 69. Suporterii vor tine minte acest meci dupa ce 6 jucatori au fost eliminati. Doua dintre ele au fost acordate pana in minutul 90. In prelungiri, jucatorii s-au luat la bataie asa ca arbitru a mai eliminat patru jucatori.

Ultrasii lui CSKA s-au luat la bataie cu fortele de ordine si au aruncat cu fumigene.