Aveau 4-0 in min. 35! Emotii mari pentru Astra in Europa League! Cum se descurca urmatorul adversar din EL:

Campionate externe
Data publicarii: Sambata 18 Octombrie 2014, 18:02
Data actualizarii: Sambata 18 Octombrie 2014, 18:16

Celtic este in mare forma inaintea meciului cu Astra, din Europa League.

5-0 s-a terminat meciul pe care Celtic l-a jucat in deplasare pe terenul celor de la Ross County. Adversara Astrei joaca foarte bine, mai ales la inceputurile de partida: astazi au condus cu 4-0 inca din minutul 35, apoi au marcat inca o data si la inceputul reprizei secunde, in min. 56.

Astra joaca in deplasare meciul cu Celtic, la Glasgow, joi, LIVE la Sport.ro, de la ora 22.00.

Celtic merge bine in Scotia, acolo unde are o revenire de forma dupa un inceput mai ezitant de sezon. Ocupa locul trei in clasament, cu 17 puncte, cu sase mai putin decat liderul Hamilton, care a jucat cu un meci mai mult.

Scotienii sunt favoriti in meciul cu Astra, avand 1,72 la pariuri. Egalul e cotat cu 3,60, in timp ce victoria Astrei are 4,75.