AROGANTA epica a acestui jucator s-a terminat in lacrimi! Ce s-a intamplat la un minut dupa gestul din imagine

Franta Suedia Campionate externe
Data publicarii: Miercuri 15 Octombrie 2014, 13:45
Data actualizarii: Miercuri 15 Octombrie 2014, 13:31

Daca nu poti sa te abtii pana ajungi acasa, e foarte bine sa te bucuri macar dupa finalul meciurilor in caz ca ai motive.

Fundasul lui Monaco, Layvin Kurzawa, are toate motivele sa-si regrete reactia de dupa golul marcat pentru Franta U21 contra Suediei.

In minutul 87 al partidei de la Halmstad, Kurzawa a inscris pentru Franta, condusa cu 3-0. A crezut ca punctul sau e suficient pentru calificare, dupa 2-0 in turul de la Le Mans. S-a bucurat arogant, facandu-le cu mana adversarilor. Dupa numai un minut, au inceput remuscarile. Lewicki a marcat pentru 4-1 si a trimis Suedia la Euro.

Suedezii n-au facut niciun efort sa-si ascunda entuziasmul. Au imitat gestul lui Kurzawa. La o scara mai mare. :)