Sunderland 2-2 Liverpool, City 2-1 Burnley, West Ham 0-2 Man United! Giroud a dat un gol minunat in prima zi din 2017

18:30 02 Jan
Burnley revine pe tabela cu 20 de minute inainte de final!
18:21 02 Jan
Dupa 4 minute, City mai inscrie o data!

18:16 02 Jan
Clichy deschide scorul pentru City cu un sut superb, la coltul lung, de la marginea careului, lateral stanga!
14:52 02 Jan

17:49 01 Jan

Arsenal 2-0 Crystal Palace

Min 56 - GOOOL Arsenal. Iwobi face 2-0

CLICK AICI PENTRU GOLUL MARCAT DE GIROUD - VIDEO

Min 17 - GOOOL ireal marcat de Giroud. Francezul a inscris cu un calcai in stilul "lovitura scorpionului" din marginea careului, dupa o centrare a lui Alexis

Echipele

15:56 01 Jan

Watford 1-4 Tottenham

Min 90 - GOOOL Watford
| Gazdele puncteaza pe final prin Kaboul, fostul fundas al lui Tottenham

Min 46 - GOOOL Tottenham
| Delle Alli face si el duba si scorul capata proportii dureroase pentru cei de la Watford. Din nou greseli in apararea lui Walter Mazzarri

Min 41 - GOOOL Tottenham
| Delle Alli face 3-0 pe terenul lui Watford si gazdele au parte de o repriza de cosmar

Min 33 - GOOOL Tottenham | Kane face dubla cu o reluare spectaculoasa, din centrarea lui Trippier

Min 27 - GOOOL Tottenham | Harry Kane deschide scorul dupa minute bune de dominatie a celor de la Spurs

Echipele

15:55 01 Jan
Ziua de 1 ianuarie aduce inca doua meciuri din Premier League

Watford - Tottenham si Arsenal - Crystal Palace inchid etapa a 19-a.
19:44 31 Dec

Liverpool 1-0 Manchester City

Min 8 - GOOOL Liverpool | Wijnaaldum deschide scorul cu o lovitura de cap de langa Kolarov

Echipele

17:42 31 Dec

Zlatan da un gol superb, arbitrul da fault in atac in mod incredibil! CLICK AICI pentru a vedea golul.

Eroarea arbitrului putea fi decisiva, Boro deschizand scorul in repriza a doua. Martial si apoi Pogba au intors scorul in ultimele minut!

17:40 31 Dec
Burnley 4-1 Sunderland (Gray '31, 51, 53, Barnes '67 / Dafoe '71)
Chelsea 4-2 Stoke (Cahill '34, Willian '57, 66', Costa '85 / Indi '46, Crouch '64)
Leicester 1-0 West Ham (Slimani '20)
Man United 2-1 Boro (Martial '85, Pogba '86 / Leadbitter '67)
Southampton 1-2 West Brom (Long '41 / Phillips '43, Kanu '50)
Swansea 0-3 Bournemouth ( / Afobe '25, Fraser '45, King '88)
14:35 31 Dec

Rangers 1-2 Celtic

Min 79: GOL 1-2! Sinclair intoarce scorul dupa o reluare din careul mic

Min 35: GOL 1-1! Dembele egaleaza cu un sut din 6 metri, sub bara