ARSENAL - ASTON VILLA, finala Cupei Angliei! Liverpool a fost batuta dramatic de Villa, 2-1, dupa ce a condus cu 1-0! Vezi golurile VIDEO

Campionate externe
Live Blog

FOTBAL DE 5 STELE

Data publicarii: Duminica 19 Aprilie 2015, 17:00
Data actualizarii: Duminica 19 Aprilie 2015, 18:55

TOATA ACTIUNEA DIN CELE MAI TARI LIGI EUROPENE E PE WWW.SPORT.RO!

18:54 19 Apr

FINAL: Aston Villa 2-1 Liverpool | Arsenal - Aston Villa este finala Cupei Angliei in 2015, LIVE la Sport.ro pe 30 mai. Liverpool a fost eliminata dupa ce a condus cu 1-0. Vedeti golurile video mai jos in blog.

18:13 19 Apr

ASTON VILLA 2-1 LIVERPOOL. GOOOOOOOL Aston Villa! Delph inscrie in minutul 54, dupa ce fundasii lui Liverpool nu au reusit sa-l blocheze in 8 metri

17:37 19 Apr

ASTON VILLA 1-1 LIVERPOOL. Gooooooool Benteke, care a marcat in minutul 36 cu un sut din 16 metri la coltul lung!

17:31 19 Apr

ASTON VILLA 0-1 LIVERPOOL. Goooooool Coutinho in minutul 30! Dupa mai multe erori in apararea lui Aston Villa, mingea a ajuns la 10 metri de poarta la Coutinho, care a reusit sa traga inconjurat de trei jucatori adversi.

17:28 19 Apr

Final la Manchester City cu West Ham, 2-0. Au marcat Collins, cu un autogol in minutul 18, si Kun Aguero, in minutul 36. City strange 64 de puncte in acest moment in Premier League si se apropie la un singur punct de locul 3, ocupat de Manchester United.

17:00 19 Apr

Liverpool - Aston Villa a inceput! Meciul din semifinalele Cupei Angliei este acum LIVE la Sport.ro

16:25 19 Apr

11-le de start al lui Liverpool pentru meciul cu Aston Villa:

16:24 19 Apr
15:11 19 Apr

Borussia Dortmund l-a numit pe Thomas Tuchel antrenor in locul lui Jurgen Klopp, care pleaca la finalul sezonului!

Detalii, AICI!

22:53 18 Apr

FINAL: Real Madrid 3-1 Malaga. Cristiano Ronaldo a reusit un record incredibil in aceasta seara. Este primul jucator din istoria Spaniei care reuseste sa marcheze cel putin 50 goluri intr-un sezon, pentru 5 ani la rand.

22:49 18 Apr

Min 92. GOOOOL CRISTIANO RONALDO! 3-1 pentru Real Madrid

22:28 18 Apr

Min 70. GOOOOOOL MALAGA! Juanmi reduce din diferenta cu Real Madrid

22:26 18 Apr

Min 68. GOOOOOL REAL MADRID! James Rodriguez marcheaza un gol superb cu un sut de la 18 metri

22:25 18 Apr

Min 66. Cristiano Ronaldo rateaza un penalty pentru Real! A trimis direct in bara

22:02 18 Apr

Min 46. A inceput repriza secunda la Real Madrid.

21:26 18 Apr

Min 23. Gooool Real Madrid. Sergio Ramos deschide scorul si e 1-0 pentru Real cu Malaga

21:25 18 Apr

FINAL la Chelsea - Manchester United, 1-0. Hazard a marcat unicul gol al meciului. Vedeti video mai jos.

21:01 18 Apr

A inceput Real Madrid - Malaga!

20:45 18 Apr

Min 50. Ocazie incredibila pentru Chelsea! Drogba a lobat mingea peste De Gea, a ajuns la Hazard care a reluat din 2 metri in bara - VIDEO AICI

20:33 18 Apr

Min 46. A inceput repriza secunda intre Chelsea si Manchester United.

20:25 18 Apr

Alex Maxim este titular la Stuttgart in meciul cu Augsburg

20:22 18 Apr
REAL MADRID - MALAGA, 21:00

REAL: Casillas, Sergio Ramos, Pepe, Arbeloa, Marcelo, Modric, Bale, Kroos, James, Isco, Cristiano Ronaldo

MALAGA: Kameni, Boka, Rosales, Angeleri, Sergio Sanchez, Recio, Sergi Darder, Amrabat, Juanmi, Samu Castillejo, Samu

20:18 18 Apr

Min 45. Pauza la Chelsea - Manchester United

20:09 18 Apr

Min 39. Gooool Chelsea! Hazard marcheaza dupa ce a primit o pasa senzationala cu calcaiul care l-a lasat singur in careu cu De Gea. 1-0 in fata lui Man. United! - VIDEO AICI

19:35 18 Apr

Min 3. Sansa uriasa de gol pentru Manchester United. Rooney a tras de la 16 metri putin pe langa vinclu.

19:32 18 Apr

Min 1. A inceput Chelsea - Manchester United!

19:14 18 Apr
CHELSEA - MAN. UNITED

CHELSEA: Courtois, Terry, Cahill, Ivanovic, Azpilicueta, Zouma, Fabregas, Matic, Hazard, Oscar, Drogba

MAN. UNITED: De Gea, Smalling, Shaw, McNair, Valencia, Young, Fellaini, Mata, Herrera, Rooney, Falcao

18:54 18 Apr

BARCELONA 2-0 VALENCIA - Meci incredibil pe Camp Nou. Barcelona a fost dominata total de Valencia, dar a reusit sa invinga cu doua goluri marcate in startul si la finalul partidei. Suarez a deschis scorul in secunda 58, iar Messi a inchis tabela in minutul 93, la ultima faza (VIDEO). Valencia a ratat si un penalty. Messi a reusit golul 400 la Barcelona.

17:11 18 Apr

BARCA - VALENCIA 1-0, Penalty ratat de Dani Parejo in minutul 10, dupa un fault in careu comis de Pique.

17:03 18 Apr

BARCA - VALENCIA, 1-0. Goooool Suarez in secunda 55! Barcelona deschide scorul dupa o actiune fulger pe contraatac - vezi video

16:38 18 Apr
DORTMUND - PADERBORN

DORTMUND: Weidenfeller, Hummels, Papastathopoulos, Schmelzer, Durm, Ginter, Blaszczykowski, Kagawa, Mkhitaryan, Gundogan, Aubameyang

PADERBORN: Kruse, Hunemeier, Rafa, Koc, Heinloth, Hartherz, Vrancic, Ouali, Bakalorz, Lakic, Kachunga

16:36 18 Apr
HOFFENHEIM - BAYERN

HOFFENHEIM: Baumann, Beck, Bicakcic, Toljan, Polanski, Schwegler, Rudy, Strobl, Roberto Firmino, Modeste, Volland

BAYERN: Neuer, Rafinha, Rode, Badstuber, Dante, Gotze, Weiser, Juan Bernat, Gaudino, Muller, Lewandowski

16:34 18 Apr
BARCA - VALENCIA, 17:00

BARCELONA: Bravo, Mathieu, Dani Alves, Adriano, Pique, Mascherano, Xavi, Busquets, Messi, Suarez, Neymar