A jucat in Italia - Norvegia, apoi a zburat in Canada si a dat un gol MAGIC pentru Toronto! VIDEO: Ce nebunie a reusit Giovinco

Campionate externe
Data publicarii: Joi 15 Octombrie 2015, 10:03
Data actualizarii: Joi 15 Octombrie 2015, 10:05

Marti seara a jucat 30 de minute in Italia 2-1 Norvegia. Imediat dupa meci, a trecut Oceanul si a jucat in MLS.

Giovinco nu a fost titular in Toronto - New York Red Bulls. A fost trimis in teren in minutul 71, iar dupa numai 7 minute a inscris unul dintre cele mai tari goluri ale sezonului in Major League Soccer! Giovinco a luat o actiune pe cont propriu si a finalizat superb.

Unul dintre comentatorii americani a anuntat ca niciun gol nu poate fi mai frumos decat cel marcat de Giovinco in acest sezon! Al 22-lea gol in 31 de partide pentru Giovinco a insemnat calificarea lui Toronto pentru prima oara in istorie in play-off-ul MLS! Toronto - NY Red Bulls s-a terminat 2-1.