Stoke a demolat-o pe City, Real 4-1 Getafe! Pantilimon, titular in Arsenal 3-1 Sunderland! Valencia 1-1 Barcelona

Premier League Bundesliga la liga Ligue 1 Serie A Campionate externe
Live Blog

Campionate de 5 stele

Data publicarii: Sambata 05 Decembrie 2015, 23:24
Data actualizarii: Sambata 05 Decembrie 2015, 23:25

Urmarim si comentam impreuna meciurile din cele mai puternice campionate ale Europei
Toate clasamentele sunt AICI

21:18 05 Dec

Valencia 1-1 Barcelona

Min 85: GOL VALENCIA! Mina egaleaza dupa o faza dementiala a lui Paco Alcacer!

Min 59: GOL BARCA! Suarez deschide scorul pe Mestalla.

Echipele de start

18:00 05 Dec

Gladbach 3-1 Bayern

Bayern ofera surpriza etapei in Bundesliga! Echipa lui Guardiola era condusa de Gladbach cu 3-0 in mintutul 68, dar a revenit prin Ribery in minutul 81.

Sigh. FC Bayern finally suffer defeat in the Bundesliga after a three second-half goals in 15 minutes by the hosts. One...

Real Madrid 4-1 Getafe

Min 70: GOL GETAFE! Alexis reduce din diferenta.

Min 38: GOL REAL! Cristiano Ronaldo inscrie pentru 4-0!

Min 35: GOL REAL! Bale inscrie pentru 3-0!

Min 16: GOL REAL! Benzema reuseste dubla.

Min 4: GOL REAL! Benzema deschide scorul.

17:04 05 Dec

Arsenal 3-1 Sunderland

Min 90: GOL ARSENAL! Ramsey inscrie pentru 3-1! Click aici pentru VIDEO

Min 63: GOL Arsenal! Giroud ii aduce pe tunari in avantaj. Click aici pentru VIDEO

Min 45: GOL Sunderland! Giroud isi inscrie in propria poarta!

Min 33: GOL Arsenal! Campbell in ilvinge pe Pantilimon. Portarul roman a luat gol printre picioare de la jucatorul londonez! Click aici pentru VIDEO

Stoke 2-0 Manchester City

Liderul din Premier League, Manchester City, a suferit o infrangere usturatoare pe terenul lui Stoke.

Gazdele s-au impus cu un 2-0 sec, dupa ce au dominat categoric partida. Arnautovic a inscris in minutele 7 si 15 din pasele lui Shaqiri, care s-a distrat cu apararea adversa.

City ramane la 29 de puncte dupa 14 partide si poate fi depasita de Leicester, Manchester United ori Arsenal.

16:37 05 Dec

Rezultatele de sambata

Bundesliga
Schalke 3-1 Hannover ('51 Geis, '73 Huntelaar, '82 Di Santo // '81 Saint-Maximin)

Ligue 1
Nice 0-3 PSG ('35 Cavani, '44, '61 Ibrahimovic)

Serie A
Lazio 0-2 Juventus ('7 autogol Gentilettti, '32 Dybala)

16:36 05 Dec

Lazio 0-2 Juventus

Juventus a obtinut cea de-a cincea victorie consecutiva in Serie A, iar campioana en-titre pare sa se apropie de primul loc, dupa un inceput de sezon mai slab. Autogolul lui Gentiletti (minutul 7) si argentinianul Dybala, cu un eurogol, au stabilit scorul partidei de pe Olimpico.

Juventus a acumulat 27 de puncte si a egalat Roma in clasament, dar capitolinii au un meci mai putin.

Lider in Serie A este Napoli, cu 31 de puncte dupa 14 meciuri.

18:14 04 Dec
Panti, portarul cu cele mai multe interventii

Costel Pantilimon este portarul cu cele mai multe interventii in actualul sezon al campionatului Angliei, scrie site-ul premierleague.com.

Pantilimon a avut 58 de interventii in 14 meciuri din actuala editie a Premier League. El ii devanseaza pe Tim Howard (Everton, 55 de interventii), Jack Butland (Stoke City, 54), Brad Guzan (Aston Villa, 48), Petr Cech (Arsenal, 45), Heurelho Gomes (Watford, 45).

Pantilimon a reusit sa nu ia gol in ultimele doua meciuri, castigate de echipa sa, care a urcat pe locul 17, primul deasupra zonei retrogradarii. Romanul s-a remarcat desi Sunderland a primit 26 de goluri, aproape doua pe meci, avand una dintre cele mai slabe defensive ale campionatului. Lucrurile s-au schimbat in bine pentru "pisicile negre" dupa venirea antrenorului Sam Allardyce, acum aproape doua luni. Cu el la comanda, media golurilor primite a scazut de la 2,25 pe meci la 1,3.

17:47 04 Dec