Galata 2-2 Steaua (Dayro, Banel / Nonda x2)

Galatasaray Steaua Calificari
Data publicarii: Miercuri 13 August 2008, 20:43
Data actualizarii: Miercuri 13 August 2008, 23:13
Steaua pleaca favorita dupa meciul de la Istanbul, dar a pierdut foarte multe. A condus cu 2-0 si isi putea rezolva calificarea de pe acum.

Steaua a inceput furtunos meciul cu Galata, iar Dayro a deschis scorul rapid, in minutul 8. Ceea ce putini credeau a fi posibil s-a petrecut: Banel a dus scorul la 2-0 in minutul 13, iar Lacatus visa departe.

Bucuria nu a durat mult, iar cosmarul Stelei s-a numit Nonda, care a marcat pentru Galata in minutul 20. La pauza s-a intrat cu 2-1 pentru Steaua, dupa ce Zapata a salvat incredibil o minge trimisa din careul mic.

In repriza a doua, Galata a reinviat infernul din Istanbul prin acelasi Nonda, care a marcat in minutul 46. Steaua pleaca din Turcia cu sentimentul ca ar fi putut castiga, insa cu prima sansa pentru retur si calificarea in Champions League.