VIDEO EXCLUSIV Analiză dură pentru „perla” CFR-ului: „S-a născut talent și moare speranță!”

Data publicarii: Joi 14 Iulie 2022, 11:44
Data actualizarii: Joi 14 Iulie 2022, 11:47

Unul dintre puținii jucători pe care CFR poate încasa bani a fost criticat de fostul președinte LPF.

CFR Cluj a fost eliminată în primul tur preliminar UEFA Champions League. După un 0-0 în Armenia, campioana României pleca cu prima șansă în retur, mai ales că a deschis scorul în minutul 6, prin Boateng (28 ani).

Însă Pyunik a egalat în minutul 89, iar echipa din Erevan a avut răspuns și pentru golul lui Claudiu Petrila (21 ani), din prelungiri. În minutul 119, Gajic (32 ani) realiza dupla și ducea meciul la loviturile de departajare, unde Camora (35 ani) și Petrila au ratat și au contribuit la eliminarea clujenilor.

Chiar dacă a marcat în returul cu Pyunik, Dumitru Dragomir (76 ani) și-a pierdut încrederea în Claudiu Petrila (21 ani). Fostul președinte LPF merge pe mâna lui Dan Petrescu (54 ani), care preferă să mizeze pe Roger (26 ani) în flancul stâng.

Dumitru Dragomir: „Înseamnă că nu are valoare!”

„Petrila s-a născut talent și moare speranță. Are 22 de ani, face 23 de ani. La vârsta lui, Dobrin, Balaci aveau 40 de prezențe le echipa națională. Dacă nu joacă titular la Dan Petrescu înseamnă că nu are valoare. Cu toate că e mai valoros decât toți străinii de la CFR.

E singurul fotbalist de la CFR”, a declarat Dumitru Dragomit la Ora Exactă în Sport, pe PRO Arena.

CFR Cluj mai are o șansă să ajungă în cupele europene. În turul doi Conference League, echipa din Gruia se va duela în dublă manșă cu Inter Club d'Escaldes, campioana din Andorra. Meciurile programate pe 21 iulie (Cluj) și 28 iulie (Andorra la Vella).