Victorie FANTASTICA pentru Simion la Noaptea Campionilor! Bogdan Dinu l-a BOMBARDAT pe Ali in prima repriza! Vezi toate meciurile VIDEO

Box
Data publicarii: Joi 09 Februarie 2012, 22:34
Data actualizarii: Joi 09 Februarie 2012, 23:22

Vezi toate meciurile de la Noaptea Campionilor!

Meciul 8: Viorel Simion vs.  Edgar Riovalle

Runda 1: O runda echilibrata, in care Riovalle a stat mai mult la cutie. Viorel a combinat mai bine, insa nu trebuie sa isi subestimeze adversarul.

Runda 2: O repriza dominata de Viorel, care a lovit de cateva ori in plin. Mexicanul ramane in continuare periculos.

Runda 3: Ce repriza face Viorel Simion!! Excelente combinatiile romanului! Cel mai probabil, scorul este 30-28 pentru Simion.

Runda 4: Viorel continua sa domine meciul! Riovalle incaseaza dar nu cedeaza! Mexicanul este in continuare periculos.

Runda 5: Simion boxeaza excelent cu Riovalle!!! Mexicanul a inceput sa atace mai mult insa Simion conduce meciul pana acum!

Runda 6: Boxerul roman continua sa domine, mexicanul fiind incapabil sa tina pasul cu viteza lui Simion.

Runda 7: Simion il toaca marunt pe Riovalle! Mexicanul se arunca la podea pentru a scapa de numaratoare!

Runda 8: Riovalle incearca sa iasa de la cutie insa Simion il taxeaza cu cateva combinatii foarte bune!

Runda 9: Ce combinatie reuseste Viorel exact in finalul rundei!!! Excelent boxeaza romanul, mai are 3 runde!

Runda 10: Simion a castigat toate rundele de la a 2-a pana la a 10-a inclusiv!! Mai are 2 runde si isi pastreaza titlul WBC.

Runda 11: Riovalle mananca in continuare bataie si are nevoie de o minune pentru a castiga!

Runda 12: Simion termina in frunte si ultima runda! Meci FABULOS facut de Simion care castiga fara emotii la decizie!

Meciul 7: Bogdan Dinu vs.  Mohammed Ali

Runda 1: Dinu il bombardeaza pe Ali inca din prima repriza! Combinatii foarte bune si foarte puternice pentru Dinu, care il fac KO pe Ali.

Meciul 7: Ronald Gavril vs.  Adnreij Loginovs

Runda 1: Ronald si-a impus ritmul, trimitand cateva lovituri foarte bune.

Runda 2: O runda mai echilibrata, in care Loginovs a reusit sa conecteze si el de cateva ori.

Runda 3: O repriza foarte buna facuta de Ronald! Cel mai probabil conduce cu 30-28 pe scorecarduri!

Runda 4: Inca o runda dominata de roman, care este declarat la final castigator la puncte cu decizie unanima!

Meciul 6: Razvan Cojanu vs Bekim Pagga. Razvan urca in ring cu marele campion la grei James Toney!

Runda 1: Razvan castiga cu usurinta runda 1, dupa ce il pune la podea de doua ori pe Bekim Pagga cu lovituri la ficat.

Runda a 2-a: Razvan il bombardeaza in continuare pe Pagga, trimitandu-l de la podea, iar turcul renunta in cele din urma, acuzand dureri la un umar.

Meciul 5: Corina Carlescu vs Plamena Tsigularova, in primul meci la profesionisti din gala "Noaptea Campionilor". Plamena se accidenteaza inca din debutul primei reprize la genunchi, dupa ce aluneca pe podea, iar meciul se incheie cu victoria Corinei.

Meciul 4, box amator masculin: Alexandru Marin vs Razvan Andreiana

Meciul 3, box amator masculin: Georgian Popescu vs Ionut Gheorghe

Meciul 2, box amator feminin: Steluta Duta vs Mariana Raducanu

Meciul 1, box amator feminin: Diana Gherghel vs Luminita Turcin

==================================

Viorel Simion va lupta pentru titlul International WBC cu mexicanul Edgar Riovalle.

Acesta are 47 de meciuri in cariera, din care 34 castigate (24 KO), in timp ce "Bombardierul" Simion are doar 14 victorii, nicio infrangere.

Meciul va dura 12 runde, pentru Simion putand fi pentru prima oara cand isi pune o centura pe umar la profesionisti.

Bogdan Dinu va da piept si el cu Muhammed Ali, un luptator cu un nume cunoscut.
Acesta vine sa il rapuna pe romanul neinvins la categoria grea, acolo unde are 6 victorii din tot atatea meciuri.