Ziua in care Manchester United s-a facut de ras! Moyes a doborat un alt RECORD rusinos pentru campioana din Premier League! Cifrele:

Manchester United David Moyes Premier League Swansea City Anglia
Data publicarii: Duminica 12 Ianuarie 2014, 19:59
Data actualizarii: Duminica 12 Ianuarie 2014, 19:59

► Luni 13, se rup mainile in direct! Liga Greilor, ora 21:45, IN DIRECT la Sport.ro si Voyo.ro

Manchester United a castigat in sfarsit dupa o pauza de trei meciuri fara victorie. Partida cu Swansea s-a terminat 2-0 pentru echipa lui Moyes, insa cifrele sunt rusinoase.

Englezii scriu ca e prima data dupa 8 ani cand United are posesie atat de mica: 38%.

In plus, in minutul 65, situatia era si mai rea pentru Rooney & Co.: doar 34% posesie!

Pana la urma, daca ne uitam in urma, cea mai slaba posesie din acest sezon ii apartine lui Norwich - care a avut doar 32% posesie in luna noiembrie, cand Manchester City a batut-o cu 7-0!