VIDEO SENZATIONAL! Meciul la care Anglia s-a uitat in stare de SOC: "A fost MACEL!" Derby dezastru

Leeds United Anglia
Data publicarii: Miercuri 21 Martie 2012, 14:19
Data actualizarii: Miercuri 21 Martie 2012, 14:31

Vedetele din Premier League n-au avut ochi pentru Barca, nici nu s-au uitat la Juve - Milan!

Leeds - Nottingham Forest a fost meciul zilei in Championship. Unul dintre clasicele Premier League s-a mutat in liga a doua pentru un derby dramatic. United era disperata sa castige pentru a-si conserva sansele de playoff si a inceput meciul intr-o ofensiva nebuna. Snodgrass s-a vazut primul pe tabela cu golul marcat din penalty in minutul 6. Apoi, pentru Leeds a urmat dezastrul!

Cei 21.000 de oameni de pe Elland Road n-au putut sa faca nimic pentru a-si salva echipa. Forest a facut 3-1 pana in minutul 52, cand orgoliul gazdelor le-a salvat temporar onoarea. Becchio (53) si Brown (55) au dat semnele unui comeback de senzatie. Pentru numai un minut. McCleary (56, 60, 71) si Blackstock (81) au demolat-o pe Leeds pana la final. Meciul s-a incheiat 3-7!

"Mi-e rusine de acest rezultat, dar in momente cum e acesta inveti multe despre jucatorii tai, nu atunci cand castigi. Acum vedem cine are puterea sa revina si sa isi asume responsabilitati, acum ne dam seama cine sta alaturi de noi in lupta. Am luat un gol de amatori pentru 3-4 si asta ne-a demoralizat!", a spus antrenorul lui Leeds United, Neil Warnock, dupa meci.