Data publicarii: Luni 20 Iulie 2009, 21:19
Data actualizarii: Luni 20 Iulie 2009, 21:26

Cu milioanele de pe Ronaldo la dispozitie, Ferguson a ales sa transfere jucatori fara niciun ban. Asa a dat de noul CR7... acum e MO7. Owen a reusit al doilea gol de cand e la Manchester.

In ritmul acesta, fostul star al lui Liverpool si Real, jucatorul care s-a facut de ras cu CV-ul trimis prin Premier League, poate ajunge intr-un an golgeter in Anglia. Asta daca isi va mentine seria de goluri.

In turneul din Malaesia, Owen a ajuns la 2 goluri in 2 meciuri, iar Manchester isi freaca mainile de bucurie: a facut o super afacere.

In al doilea meci cu Malaesia, Manchester a invins cu 2-0, golurile fiind reusite de Macheda, in minutul 11 si Owen, in minutul 13.