VIDEO Englezii au recuperat dupa un sfert de secol cel mai tare gol care NU S-A VAZUT!

Data publicarii: Joi 29 Octombrie 2009, 10:57
Data actualizarii: Joi 29 Octombrie 2009, 11:00

Englezii au descoperit dupa 24 de ani ceea ce multi au catalogat drept cel mai tare gol care nu a fost vazut niciodata!

Timp de aproape un sfert de secol englezii nu au avut decat o inregistrare audio cu golul marcat de atacantul lui Liverpool, Jan Molby, in noiembrie 1985  in victoria 2-1 cu Manchester United din Milk Cup (actuala League Cup)

Doar cei 41,291 de spectatori prezenti pe Anfield au putut vedea reusita danezului care a fost ratata de camere in urma unei greve a canelelor de televiziune care au intrat in conflict cu federatia engleza de fotbal.

Doar o inregistrare a politiei de pe Anfield a supravietuit! Copia cu golul lui Liverpool a ajuns la Jan Molby care a decis sa o dea celor de la Liverpool TV zilele trecute!