Victorie DRAMATICA: Manchester City 3-2 Tottenham! Balotelli e EROUL lui City dupa un penalty scos in prelungiri! VIDEO

Anglia
Data publicarii: Duminica 22 Ianuarie 2012, 16:16
Data actualizarii: Duminica 22 Ianuarie 2012, 17:24

Premiera in Romania! Acum ai LIVE SCORE din 165 de campionate si pe TELEFONUL MOBIL! Intra pe m.sport.ro

'95 GOOOOOOL!  Balotelli inscrie din penalty. City castiga cu 3-2.
'94
Balotelli este eroul lui City. Italianul a reusit sa scoata un penalty in ultimul minut de prelungiri.

'90
Defoe a ratat cea mai mare ocazie a meciului. A trimis pe langa poarta din careul mic.

'64 GOOOOL! Tottenham egaleaza dupa un gol NEBUN inscris de Bale. Jucatorul lui Tottenham a sutat fara preluare de la 17 metri de poarta si a reusit sa il invinga pe Hart! GIFUL ZILEI - AICI

'60 GOOOOOOL! Tottenham revine in joc. Defoe inscrie si reduce din diferenta.

'58  GOOOOOL! City face 2-0 dupa ce Lescott inscrie din careul mic

'55 GOOOOOOL! Nasri inscrie pentru City dintr-o pasa a lui David Silva VIDEO

'52 Van der Vaart suteaza peste poarta de la mare distanta.

'45 0-0 la pauza, dupa o repriza dominata doar la ocazii de City. Jocul a fost echilibrat, singurul factor "perturbant" fiind Aguero, care a "facut" singur vreo 4 ocazii, toate pe centru!

'40 Cinci minute! Atat a durat aventura ofensiva a lui Tottenham. Baietii lui Redknapp sunt iar in aparare.

'35 Tottenham a mai echilibrat meciul, City sufera cand trebuie sa construiasca.

'30 Aguero este omul meciului! Argentinianul face ce vrea cu apararea lui Tottenham. Doar Friedel reuseste sa se opuna!

'25 Aguero face JALOANE printre 4 fundasi de la Tottenham, ii paseaza lui Silva dar acesta trage putin pe langa!

'20 Dupa primele 20 de minute meciul este echilibrat, insa City incepe sa isi arate puterea in atac. Tottenham trebuie sa tina mijlocul, altfel va avea probleme in defensiva.

'15 Dzeko si Aguero se dau cap in cap la o faza in careul lui Tottenham. Mingea se duce pe langa...

'10 Aguero insira cativa adversari dar sutul sau e blocat si mingea se duce in corner! Clichy vede ... dupa un hent in afara terenului

'5 Ritm bun al meicului, insa dupa primele 5 minute nu s-a notat nicio faza importanta de poarta.

'0 A inceput meciul

Manchester City XI (4-2-3-1): Hart, Richards, Savic, Lescott, Clichy, Milner, Barry, Aguero, Silva, Nasri, Dzeko
Subs: Pantilimon, Zabaleta, Kolarov, Onuoha, De Jong, Johnson, Balotelli

Tottenham Hotspur XI (4-4-1-1): Friedel; Walker, King, Kaboul, Assou-Ekotto; Lennon, Parker, Modric, Bale; Van der Vaart; Defoe
Subs: Cudicini, Bassong, Dawson, Kranjcar, Livermore, Pienaar, Pavlyuchenko