watford - norwich nocturna premier league Norwich Watford Anglia
Data publicarii: Sambata 22 Ianuarie 2022, 09:47
Data actualizarii: Sambata 22 Ianuarie 2022, 09:52

Formaţia Norwich a învins, vineri, în deplasare, cu scorul de 3-0, echipa Watford, în etapa a XXIII-a a campionatului Angliei.

Golurile au fost marcate de Sargent, în minutele 51 şi 74, şi de Kucka, în proprie poartă, în minutul 90+2.

În minutul 60, meciul a fost întrerupt pentru aproximativ 10 minute din cauza unor probleme la instalaţia de nocturnă, relatează News.ro.

În clasament, Norwich a urcat pe locul 17, cu 16 puncte, în timp ce Watford a coborât pe 18, cu 14 puncte.

Watford, echipă pregătită de Claudio Ranieri, s-a aflat la al optulea meci fără victorie în Premier League.