VIDEO Ronaldo, aproape să o comită în ultimul meci din Premier League! Le-a oferit mingea ”pe tavă” adversarilor

Cristiano Ronaldo Manchester United Anglia
Data publicarii: Luni 03 Ianuarie 2022, 22:53
Data actualizarii: Luni 03 Ianuarie 2022, 23:07

Cristiano Ronaldo (36 de ani) a fost aproape de a comite o gafă de proporții în meciul dintre Manchester United și Wolverhampton.

În minutul 35, portughezul a vrut să respingă cu capul o minge care ajunsese în apropierea careului lui David De Gea, dar a trimis direct la adversari.

Din fericire pentru lusitan și pentru Manchester United, acțiunea s-a încheiat cu ratarea lui Raul Jimenez, din poziție ideală. Oricum, Manchester United a pierdut meciul cu Wolves, 0-1. Unicul gol al partidei a fost înscris de Joao Moutinho (35 ani), cu un șut din afara careului.

Elevii lui Rangnick nu au reușit să amenințe poarta lui Wolves în cele 96 de minute de joc, iar acest eșec i-a poziționat pe locul 7 în campioant, cu 31 de puncte după 19 etape.

Cristiano Ronaldo a avut un start bun de sezon la Manchester United, în 19 meciuri în toate competițiile a marcat 14 goluri și a oferit 3 pase decisive, fiind golgheterul „diavolilor roșii”.