Sheffield - Tottenham 0-3. Radu Drăgușin, integralist de două ori la rând

radu dragusin Sheffield - Tottenham Anglia Radu Drăgușin, fundașul lui Tottenham / Foto: Getty Images
Data publicarii: Duminica 19 Mai 2024, 19:50
Data actualizarii: Duminica 19 Mai 2024, 20:04

Tottenham a învins-o cu scorul de 3-0 pe Sheffield United în ultima etapă a sezonului.

Kulusevski a deschis scorul în minutul 14, iar Pedro Porro a dublat avantajul lui Spurs după pauză, în minutul 59. Câteva minute mai târziu, Kulusevski a făcut ”dubla” și a stabilit scorul final.

Radu Drăgușin a fost din nou integralist, pentru a doua oară la rând după ce a jucat și în meciul cu Manchester City, scor 0-2. Fotbalistul român a avut o prestație bună și în meciul cu Sheffield United.

Sheffield - Tottenham 0-3

Min. 90+9: Final de meci!

Min. 65: GOOOL Tottenham! Kulusevski face dubla!

Min. 60: GOOOL Tottenham! Pedro Porro dublează avantajul lui Spurs cu un șut în forță.

Min. 46: Startul reprizei secunde!

Min. 45+5: Finalul primei reprize!

Min. 34: Ocazie Sheffield! Archer șutează puțin pe lângă poartă.

Min. 15: GOOOL Tottenham! Kulusevski șutează din interiorul careului și deschide scorul.

Min. 11: Ocazie Sheffield! Diaz șutează din interiorul careului, dar Vicario reușește să respingă.

Min. 1: Începe meciul!

Radu Drăgușin, titular de două ori la rând! Sheffield - Tottenham, LIVE TEXT de la 18:00

Titular în runda precedentă cu Manchester City (0-2), Radu Drăgușin va face parte din primul ”11” al londonezilor și cu Sheffield United, la alegerea lui Ange Postecoglou.

Fundașul român va face parteneriat în axul central al liniei defensive cu Romero. În benzi, principalul Ange Postecoglou a apelat la Micky van de Ven (stânga) și Pedro Porro (dreapta).

Echipele de start

• Sheffield: Foderingham - Ahmedhodzic, Trusty, Robinson - Bogie, Hamer, Arblaster, Osborn, Lowe - Archer, Brereton Diaz
  • Tottenham: Vicario - Porro, Romero, Drăgușin, Van de Ven - Sarr, Bentancur - Kulusevski, Maddison, Johnson - Son