Manchester United - Nottingham Forest Manchester United Nottingham Forest Anglia
Data publicarii: Miercuri 28 Decembrie 2022, 08:29
Data actualizarii: Miercuri 28 Decembrie 2022, 09:41

La primul meci după plecarea lui Cristiano Ronaldo, Manchester United a câștigat categoric duelul cu Nottingham Forest, scor 3-0.

Mai întâi, Marcus Rashford a deschis scorul în minutul 19, după ce a reluat în plasă o minge centrată pe jos în careu, din corner. Tot Rashford a pasat decisiv și trei minute mai târziu pentru reușita lui Martial.

Manchester United - Nottingham Forest 3-0. ”Diavolii”, primul meci fără Ronaldo

Manchester United a închis tabela în minutul 87, prin Fred, care a reluat peste portar o minge expediată de Casemiro în interiorul careului, iar partida s-a încheiat cu victoria ”diavolilor”, 3-0.

Chiar dacă a rămas pe locul cinci în Premier League, Manchester United s-a apropiat la un singur punct de locul patru, ultimul care asigură prezența în grupele Champions League din sezonul viitor. În spatele lui United este rivala Liverpool, care are 25 de puncte după 15 meciuri.

În următoarea etapă, Manchester United se va deplasa pe terenul celor de la Wolves, în timp ce Nottingham Forest, care a rămas penultima în Premier League, va juca acasă cu Chelsea.

Manchester United: De Gea - Wan Bissaka, Varane, Shaw, Malacia - Casemiro, Eriksen - Antony, Fernandes, Rashford - Martial

Nottingham Forest: Hennessey - Aurier, Worral, Boly, Lodi - Yates, Freules, Mangala - Johnson, Lingard, Awoniyi