Manchester, masina de goluri: Ronaldo, Rooney si Berbatov, 5 goluri in 20 de minute!

Data publicarii: Duminica 26 Aprilie 2009, 08:28
Data actualizarii: Duminica 26 Aprilie 2009, 08:39

Condusa cu 0-2 la pauza pe Old Trafford de Tottenham, Manchester United a facut sambata un meci fantastic dupa ce trioul Ronaldo, Rooney si Berbatov au reusit 5 goluri in 20 de minute in repriza a doua!

Golurile formatiei pregatite de Sir Alex Ferguson au fost marcate de Cristiano Ronaldo (57-penalty, 68), Rooney (67, 71) si Berbatov (79), in timp ce pentru Tottenham au inscris Bent (29) si Luka Modric (32).

Dupa acest succes, Manchester s-a distantat la trei puncte de ocupanta pozitiei secunde, Liverpool, avand 77 de puncte si un joc mai putin, si la sase puncte de Chelsea. Cu dubla de vis de sambata, C Ronaldo a devenit golgheterul din Anglia cu 17 goluri in acest sezon dupa Anelka (15 goluri) si Steven Gerrard, locul 3 cu 13 goluri, la egalitate cu Torres si Robinho

Sursa foto: The Sun