Liverpool - Fulham 4-3. Meci interzis cardiacilor pe Anfield. Final spectaculos, cu trei goluri și o răsturnare de scor

Liverpool - Fulham Liverpool Anglia
Data publicarii: Duminica 03 Decembrie 2023, 18:21
Data actualizarii: Duminica 03 Decembrie 2023, 18:21

Liverpool a câștigat dramatic meciul cu Fulham de pe teren propriu, scor 4-3, după ce a fost condusă pe finalul partidei.

Trent Alexander-Arnold a deschis scorul în minutul 20 al partidei, dar bucuria gazdelor nu a durat mult. Harry Wilson a restabilit egalitatea patru minute mai târziu.

Liverpool, victorie dramatică pe teren propriu cu Fulham!

Alexis Mac Allister a dus scorul la 2-1 în minutul 38, dar Fulham a revenit din nou, chiar în prelungirile primei reprize, prin Tete.

Londonezii au trecut în avantaj în minutul 80, prin reușita lui Bobby De Cordova-Reid, care a punctat cu o lovitură de cap, de lângă Tsimikas, iar Fulham se îndrepta către o victorie uriașă pe Anfield.

Endo a restabilit egalitatea în minutul 87, cu un șut din afara careului, iar Alex-Arnold a reușit ”dubla” un minut mai târziu, cu un șut pe jos la care portarul lui Fulham nu a putut să intervină.

În urma acestui rezultat, Liverpool a urcat, temporar, pe locul doi în Premier League, la două puncte de rivala și liderul Arsenal și la două în fața lui Manchester City, care are un meci mai puțin. În următoarea etapă, echipa lui Jurgen Klopp se va deplasa pe terenul lui Sheffield United, ultima clasată.

De partea cealaltă, Fulham rămâne pe locul 15 și se pregătește pentru duelul din următoarea etapă cu Nottingham Forest, de pe teren propriu.