DRAMATIC! Ogbonna o distruge pe Liverpool in Cupa Angliei in minutul 120! West Ham 2-1 Liverpool

West Ham Liverpool Anglia
Data publicarii: Miercuri 10 Februarie 2016, 00:21
Data actualizarii: Miercuri 10 Februarie 2016, 00:23

Liverpool a fost eliminata de West Ham din Cupa Angliei in ultima secunda a prelungirilor.

Meci nebun in Cupa Angliei! West Ham si Liverpool s-au luptat 120 de minute, pentru ca reusita calificarii sa vina in ultima secunda a meciului.

Antonio a deschis scorul in minutul 45 pentru West Ham, pentru ca imediat dupa reluarea partii secunde, in minutul 49, Coutinho sa egaleze dintr-o lovitura libera superba, executand pe sub zid.

Partida s-a dus in prelungiri, pentru ca Ogbonna sa dea lovitura in minutul 120, cu o lovitura de cap.

ECHIPELE DE START:

WEST HAM: Randolph, O'Brien, Reid, Ogbonna, Cresswell, Noble (c), Obiang, Antonio, Kouyate, Payet, Valencia

REZERVE: Adrian, Carroll, Collins, Moses, Oxford, Cullen, Parfitt-Williams

LIVERPOOL: Mignolet, Flanagan, Lucas, Ilori, Smith, Stewart, Chirivella, Teixeira, Coutinho, Ibe, Benteke

REZERVE: Ward, Enrique, Milner, Henderson, Sturridge, Origi, Randall