Imagini incredibile! Fanii au invadat terenul sa sarbatoareasca, un minut mai tarziu toata lumea plangea! Ce s-a intamplat VIDEO

reading Brighton Championship Anglia
Data publicarii: Sambata 03 Mai 2014, 18:26
Data actualizarii: Sambata 03 Mai 2014, 18:29

Au deschis sampania, la cateva secunde distanta au aflat ca au ratat sansa sa castige 100 de milioane de lire!

Ultima etapa din Championship a oferit rasturnari spectaculoase de scoruri care au trimis in ultima instanta o echipa la baraj si o alta in League One

Echipa lui Tamas a retrogradat dupa un gol in minutul 90

Doncaster a retrogradat in mod dramatic din liga a 2-a engleza. Cu Tamas integralist, Doncaster a pierdut cu 1-0 in fata celor de la Leicester, echipa care era deja promovata de pe primul loc si care a strans 102 puncte pana la urma. La gazde, a jucat si un englez al carui nume nu ii place prea mult lui Tamas - Danny Drinkwater :)

In ciuda infrangerii, Doncaster ar fi ramas in Championship pentru ca la Bolton - Birmingham scorul era 2-1 iar oaspetii aveau un punct mai putin in clasament fata de Doncaster. Paul Caddis a adus insa egalarea in minutul 90 iar Birmingham a ramas in Championship gratie golaverajului!

Leicester si Burnley au promovat direct, 4 echipe se bat in play-off

Si la promovare situatia a fost extrem de interesanta. Leicester si Burnley erau deja promovate, iar Derby County si QPR aveau asigurate locurile 3 si 4 care duc in playoff. Pentru ultimele locuri se luptau Wigan, Brighton, Reading si Blackburn. Pana la urma, primele 2 au obtinut biletele catre play-off, Reading ratand calificarea dupa ce a facut doar 2-2 pe propriul teren cu Burnley.

De la extaz la agonie in cateva clipe

Momente incredibile au avut loc la Reading - fanii au intrat pe teren dupa fluierul de final al meciului incheiat la egalitate, 2-2, cu Burnley, crezand ca au prins ultimul loc din play-off. Insa, pana la urma, Reading a terminat pe locul 7 pentru ca Brighton a inscris prin Ulloa in ultimul minut de prelungiri si a invins-o cu 2-1 pe Nottingham Forest, terminand cu un punct peste Reading!