VIDEO Harry Kane a dat o căruță de goluri în Tottenham - Șahtior Donețk, urmează marți FC Barcelona!

Harry Kane Ange Postecoglou fc barcelona Sahtior Donetk Tottenham Hotspur Anglia
Data publicarii: Luni 07 August 2023, 10:39
Data actualizarii: Luni 07 August 2023, 10:44

Atacantul englez este în formă înaintea noului sezon din Premier League.

Echipa engleză Tottenham Hotspur a învins duminică, pe teren propriu, scor 5-1, formaţia ucraineană Şahtior Doneţk, într-un meci în care atacantul Harry Kane a marcat de patru ori.

În primul meci pe teren propriu disputat sub conducerea antrenorului Ange Postecoglou, Tottenham Hotspur nu a întâmpinat mari probleme cu Şahtior Doneţk, deşi prima repriză s-a încheiat la egalitate, scor 1-1.

Harry Kane ”Hurricane” s-a distrat în amicalul cu Șahtior

Harry Kane a deschis scorul în minutul 38, din penalti, iar Şahtior a egalat în minutul 45, prin reuşita lui venezuelanului Kevin Kelsy.

În repriza secundă, însă, Harry Kane a rezolvat meciul repede. A înscris pentru 2-1 în minutul 50, pentru ca în minutul 55 să ducă scorul la 3-1 pentru gazde.

Mai mult decât atât, în minutul 79 Kane a marcat cel de-al patrulea său gol şi a părăsit terenul în aplauzele asistenţei, un minut mai târziu.

Scorul final a fost stabilit în minutul 90+4 de Dane Scarlett, chiar fotbalistul intrat pe teren în locul lui Kane.

S-a încheiat 5-1 şi Tottenham se pregăteşte pentru amicalul cu FC Barcelona, de marţi.