Leeds United Liverpool Anglia E stirea care face inconjurul lumii dupa meciul zilei din Anglia! Ce a putut sa scrie Leeds United pe net dupa 1-1 cu Liverpool
Abel Lorin
Data publicarii: Marti 20 Aprilie 2021, 00:09
Data actualizarii: Marti 20 Aprilie 2021, 00:16

Protestul lui Leeds United in fata adversarei de luni seara a inceput inaintea partidei.

Jucatorii lui Bielsa au iesit cu tricouri personalizate, pe care erau trecute mesaje critice la adresa fondatoarelor Super Ligii. Spre nemultumirea lui Jurgen Klopp, fotbalistii lui Leeds le-au purtat pe toata durata incalzirii. "Ear it" ("Aratati ca meritati") a stat scris pe piepturile fotbalistilor, alaturi de sigla Champions League.

Pe teren, Mane a deschis scorul in minutul 31, dar campioana din sezonul trecut nu a plecat cu toate punctele de pe Elland Road. Llorente a egalat in minutul 87. S-a terminat 1-1.

• E stirea care face inconjurul lumii dupa meciul zilei din Anglia! Ce a putut sa scrie Leeds United pe net dupa 1-1 cu Liverpool

La final, pe contul de Twitter al lui Leeds, administratorii contului si-au ironizat grav adversara. Liverpool a fost transformata in "Merseyside Reds" ("Echipa rosie de pe Merseyside"). Postarea a strans sute de mii de reactii!