Daca meciurile lor s-ar incheia in minutul 90, te-ai plictisi crunt! In prelungiri sunt insa ca in filmele SF! Echipa care chiar joaca un fotbal interzis cardiacilor:

brentford Swindon Town Anglia
Data publicarii: Luni 06 Mai 2013, 20:59
Data actualizarii: Luni 06 Mai 2013, 21:21

O echipa pe care un parior o injura zilnic de mai bine de o saptamana reuseste sa produca noi meciuri de povestit nepotilor!

Brentford FC, echipa aflata in cea de-a 3-a liga din Anglia, este la ora actuala cea mai spectaculoasa echipa din Europa! Nu prin jocul prestat, nu prin rezultatele exceptionale, ci prin dramatismul incredibil al meciurilor sale! Echipa se lupta pentru promovarea in Championship si le provoaca palpitatii suporterilor care o sustin!

Brentford putea sa promoveze direct in Championship - in ultima etapa, in minutul 90+6, a ratat penalty-ul care ar fi insemnat promovarea directa! A ratat si, mai mult, au fost si invinsi de cea care a devenit astfel campioana iar un parior a ratat astfel 500.000 de euro!

In semifinalele play-off-ului, Brentford a continuat seria meciurilor incredibile - in meciul tur cu Swindon a egalat din penalty in prelungiri! La meciul retur Brentford a condus cu 2-0 si 3-2 insa a fost egalata in minutul 90+5! Invingatoarea dintre Brentford si Swindon va da in finala play-off-ului de Yeovil

UPDATE: S-au incheiat cele 120 de minute si vor urma penalty-uri! Cei de la Swindon executa primii, Joe Devera inscrie. Sam Saunders egaleaza. Aden Flint si Paul Hayes marcheaza si ei.
Primul care da gres este Miles Storey de la Swindon la scorul de 3-3 la penalty-uri! Cei de la Brentford nu rateaza deloc si merg in finala play-off-ului!