VIDEO Cristiano Ronaldo, un car de nervi la finalul meciului cu Chelsea! Superstarul, lăsat pe bancă de Michael Carrick

Cristiano Ronaldo Manchester United Anglia
Data publicarii: Luni 29 Noiembrie 2021, 10:33
Data actualizarii: Luni 29 Noiembrie 2021, 10:39

Chelsea și Manchester United au remizat, 1-1, în etapa a 13-a din Premier League.

Chelsea și Manchester United s-au întâlnit, pe Stamford Bridge, în etapa a 13-a din Premier League.

La al doilea meci pe banca tehnică, Michael Carrick a început partida fără Cristiano Ronaldo (36 ani), cu toate că superstarul este golgheterul echipei, și a optat pentru perechea Sancho (21 ani) - Rashford (24 ani), susținuți în spate de Bruno Fernandes (27 ani).

Deținătorul a cinci Baloane de Aur a intrat pe teren abia în minutul 64, când scorul era 1-0 pentru United, grație golului marcat de Jadon Sancho. Cu toate acestea, Ronaldo nu a putut să își ajute coechipierii să obțină cele trei puncte, iar Jorginho a egalatat în minutul 69, după o lovitură de pedeapsă.

La finalul partidei, starul portughez a fost foarte nervos și s-a îndreptat direct către arbitru, pentru a-i arunca reproșuri. După ce și-a manifestat nemulțumirea, a plecat direct spre cabine, fără a-i saluta pe jucătorii lui Chelsea sau a face schimb de tricouri.

Însă, Gary Neville este de părere că nu Michael Carrick a decis ca Ronaldo să fie lăsat pe banca de rezerve, ci Ralf Rangnick, noul antrenor al „diavolilor roșii”,

„Mulţi sunt de părere că Michael l-a lăsat pe Ronaldo pe bancă. Eu am un sentiment că echipa a fost făcută de cel care va veni în locul lui Carrick. Am văzut o schimbare uriaşă în primul 11 şi în abordare faţă de partida de la mijlocul săptămânii, cu Villarreal", a explicat Gary Neville, după Chelsea - United 1-1.