Crezi ca arbitrajul din Romania e la pamant? Fazele care au socat cel mai tare campionat din lume VIDEO

Premier League Luis Suarez mirallas Wayne Rooney Anglia
Data publicarii: Luni 25 Noiembrie 2013, 11:44
Data actualizarii: Luni 25 Noiembrie 2013, 11:44

►PRO TV prezinta: Aventurile lui Eric Magicianul! Dnepr - Pandurii, joi 22:00, live si pe Voyo!

Etapa nebuna in Anglia! Arsenal s-a distantat la 4 puncte, Liverpool a facut 3-3 cu Everton, United a reusit doar 2-2 la Cardiff, iar Manchester City a umilit-o pe Tottenham cu 6-0. Arbitrajul a fost insa extrem de slab.

Everton - Liverpool

Phil Dowd a fost centralul meciului dintre Everton si Liverpool. La scorul de 2-1, Kevin Mirallas l-a lovit dur pe Suarez in spatele genunchiului, lasandu-l pe acesta cu doua urme sangerande.

Arbitrul a ales sa ii dea doar cartonas galben belgianului, care a mai lovit de doua ori pana la finalul partidei, spargandu-i arcada lui Henderson de la Liverpool. Mirallas a terminat meciul in teren.

Cardiff- Manchester United

In minutul opt al partidei, lui Wayne Rooney nu i-a iesit un dribling in fata lui Jordon Mutch, iar din cauza nervilor, atacantul l-a doborat pe jucatorul lui Cardiff.

In ciudat protestelor adversarilor, arbitrul Neil Swarbrick i-a dat doar cartoas galben lui Rooney, care a marcat apoi primul gol pentru Manchester.

Stoke - Sunderland

Arbitrul Kevin Friend l-a eliminat foarte usor pe fundasul lui Sunderland, Wes Brown, dupa ce acesta a atacat doar mingea intr-un duel cu Charlie Adam.

Antrenorul lui Sunderland, Gus Poyet s-a enervat atat de tare incat si-a aruncat manusile si geaca de suparare. Stoke a castigat cu 2-0.

Crystal Palace - Hull City

Singurul cartonas acordat corect a fost cel incasa de Yannick Bolasie de la Palace. Mijlocasul a avut o intrare intarziata asupra lui Jake Livermore si a fost eliminat. Insa doua minute mai tarziu, Barry Bannan a reusit golul victoriei pentru Crystal Palace.