Chelsea, in sferturile Cupei Angliei: a distrus-o cu 4-1 pe Cardiff! Vezi super faza de la golul lui Ballack

Data publicarii: Sambata 13 Februarie 2010, 16:44
Data actualizarii: Sambata 13 Februarie 2010, 16:52

Chelsea s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Angliei, impunandu-se in optimi, cu scorul de 4-1, in lui Cardiff City, din a doua liga engleza.

Golurile lui Chelsea au fost marcate de Drogba '2, Ballack '51, Sturridge '69 si Kalou '86. Pentru Cardiff City a inscris Chopra, in minutul 34.

O alta echipa care a obtinut, sambata, calificarea in sferturile Cupei Angliei, este Portsmouth. Aceasta a invins, cu scorul de 4-1, formatia Southampton. Golurile au fost marcate de Owusu-Abeyie '66, Dindane '75, Belhadj '82 si O'Hara '85 pentru Portsmouth, respectiv Lambert '70 pentru Southampton.