Chelsea castiga in minutul 93! Chelsea 2-1 Everton

Data publicarii: Marti 08 Ianuarie 2008, 23:48
Data actualizarii: Marti 08 Ianuarie 2008, 23:48
RETUR DE FOC PENTRU CHELSEA

Chelsea, detinatoarea Cupei Ligii Angliei e cu un picior in finala dupa victoria cu mari emotii 2-1 cu Everton.

In direct la Sport.ro, oamenii lui Grant au deschis scorul inca din mintul 26 cand sutul lui Shawn Wright Phillips - deviat din bara l-a lasat fara replica pe portarul lui Everton - Tim Howard.

Din minutul 55 Chelsea a jucat in 10 dupa eliminarea lui John Obi Mikel - care a vazut rosu direct dupa un fault la Phil Neville - capitanul lui Everton.

In minutul 64 golgeteul lui Everton Yakubu a marcat pentru 1 la 1 si a aprins la maxim spiritele pe teren - 10 minute mai tarziu jucatoirii celor 2 echipe au fost aproape de o incaierare generala dupa faultul lui Belletti la Lescott.

Chelsea a dat lovitura in minutele de prelungire - presat de Phillips nefericitul Lescott a bagat mingea in proprie poarta.