Asta e cel mai tare AUTOGOL al anului! Colegul lui Pantilimon s-a facut de ras! Cum l-a pacalit pe Hart! VIDEO

Vincent Kompany Manchester City Anglia
Data publicarii: Sambata 21 Decembrie 2013, 19:06
Data actualizarii: Sambata 21 Decembrie 2013, 19:08

► Vineri 21:00, in direct SPORT.RO: "Pe urmele lui Klitschko"! Ciocan vs Johnson in main event, LIVE PRO TV 22:45!

Vincent Kompany a marcat unul dintre cele mai spectaculoase autogoluri ale sezonului! In minutul 50 al meciului cu Fulham, belgianul era singur in careu si a vrut sa respinga o minge venita din lateral, insa a lovit balonul gresit care a trecut peste Joe Hart si a intrat direct in poarta.

Fundasul reusise si un gol pentru echipa sa, chiar inainte de pauza. Din fericire pentru el, City a castigat cu 4-2 meciul. In afara de Kompany, au mai marcat Yaya Toure, Navas si Milner, in timp ce pentru Fulham a marcat Richardson.

City este pe locul 2 in acest moment in Premier League, dupa Liverpool, insa ambele echipe pot fi intrecute de Arsenal, daca "tunarii" castiga derbyul cu Chelsea.