”Acum noi suntem campioni mondiali?” Ironie pentru Chelsea, după ce a fost umilită de echipa lui Eriksen

chelsea - brentford brentford Chelsea Christian Eriksen Anglia Christian Eriksen
Data publicarii: Duminica 03 Aprilie 2022, 10:19
Data actualizarii: Duminica 03 Aprilie 2022, 10:27

Chelsea a fost umilită de Brentford, scor 4-1, în etapa 31 a Premier League.

Campioana mondială la nivel de cluburi a fost surprinsă din toate punctele de vedere în duelul cu Brentford, echipa aflată pe locul 14 în Premier League și care doar nouă victorii în 31 de etape.

După o primă repriză slabă de ambele părți, s-a dezlănțuit ”jihadul”. Chelsea a deschis scorul prin Rudiger, în minutul 48, dar Brentford a egalat la faza următoare, prin Janelt. Patru minute mai târziu, Eriksen își trecea numele pe lista marcatorilor.

• Christian Eriksen

Brentford a umilit-o pe Chelsea în Premier League

Janelt reușea dubla în minutul 60, iar Wissa marca golul care închidea tabela la 4-1 în minutul 87, semnând umilirea echipei de pe locul trei din Premier League.

După meci, cei de la Brentford nu s-au abținut și au încercat să îi umilească și mai tare pe adversarii de pe Stamford Bridge. Aceștia au postat un mesaj pe oagina oficială de Twitter care a stârnit amuzamentul suporterilor.

"Acum noi suntem campioni mondiali?", au postat ”albinele” pe pagina oficială a clubului, stârnind amuzamentul fanilor.

Brentford este pe 14 în Premier League, cu 33 de puncte obținute în 31 de meciuri, în timp ce Chelsea este pe trei, cu 59 de puncte în 29 de meciuri jucate.