VIDEO Man United 4-0 QPR! Di Maria a adus MAGIA pe Old Trafford! Falcao, Rojo si Blind au debutat! Inter 7-0 Sassuolo

19:53 14 Sep

FINAL! Manchester United bate QPR cu 4-0 dupa golurile marcate de Di Maria, Herrera, Rooney si Mata. Cu Blind si Rojo din primul 11, Di Maria pentru prima data pe Old Trafford iar Falcao intrat pe parcurs, Manchester United a avut o alta fata in meciul cu QPR si a obtinut prima victorie din acest sezon. A fost un adversar slab, dar United a avut rezultate slabe cu echipe slabe in primele meciuri din acest sezon!

19:42 14 Sep

MIN 83: Prima ocazie pentru Falcao! Green a respins in fata un sut trimis de Blind, Falcao era acolo si a reluat pe jos, dar mingea s-a lovit de portarul lui QPR! Falcao a marcat la debut la toate echipele la care a jucat in Europa!

19:38 14 Sep

Un alt fan celebru al lui United e fericit in aceste momente. Usain Bolt a suferit mult in ultima perioada pentru clubul la care viseaza sa joace intr-o zi!

19:35 14 Sep

Apropo de Ronaldo! Fanii cer sefilor in aceste momente sa-l aduca acasa pe portughez! E un cantec special pentru revenirea lui Ronaldo pe care fanii il canta de mai multi ani. Momentul pare aproape.

19:27 14 Sep

MIN 67: A intrat "Tigrul" pe teren. Va inscrie si el?

19:25 14 Sep

MIN 65: Ocazie uriasa pentru Van Persie! O noua pasa senzationala a lui Angel Di Maria, cu exteriorul, peste apararea lui QPR. Van Persie a trimis peste poarta din cativa metri!

19:22 14 Sep

Pana la Ronaldo, Falcao aplauda de pe banca la fiecare faza reusita a colegilor sai. Ce monstru si-a construit Van Gaal in doar cateva zile!

19:21 14 Sep

Si, suporterul numarul 1 al lui Manchester United in acest moment: Cristianooo Ronaldo! Cum ar fi echipa lui Van Gaal cu portughezul in teren?

19:20 14 Sep

Ce pasa a putut sa dea Di Maria! Faza se poate vedea aici.

19:15 14 Sep

MIN 57: GOOOOOOOOOL UNITED! Mata inscrie din 11 metri dupa o pasa geniala a lui Di Maria!

18:58 14 Sep

Fanii lui United l-au vazut pe Steven Gerrard pe Old Trafford! Arbitrul a alunecat si a cazut! :) VIDEO

18:48 14 Sep

PAUZA pe Old Trafford! Manchester United conduce cu 3-0 dupa golurile reusite de Di Maria, Herrera si Rooney.

Click aici pentru a vedea reusita lui Rooney.

18:46 14 Sep

Mesaj pentru Real Madrid de la omul primei reprize! :)

18:45 14 Sep

MIN 45: GOOOOOOOL UNITED! Rooney inscrie cu un sut la coltul scurt de la marginea terenului, dupa o pasa a lui Herrera!

18:44 14 Sep

VIDEO - Vezi golul reusit de Herrera, dupa o cursa superba a aceluiasi Angel Di Maria!

18:36 14 Sep

MIN 35: GOOOOOOOOOOOOOL UNITED! Herrera inscrie cu un sut plasat de la marginea careului! O noua faza superba pentru gazde, care arata total diferit fata de primele trei etape din acest sezon!

18:26 14 Sep

Di Maria a centrat in careu, dar nimeni n-a atins mingea, nici macar portarul iar aceasta a ajuns in plasa. E primul gol al lui Di Maria in tricoul lui Manchester United, in al doilea meci pentru noua sa echipa.

18:25 14 Sep

MIN 24: GOOOOOL MANCHESTER UNITED! Di Maria inscrie superb, din lovitura libera de la 35 de metri lateral dreapta!

Napoli 0 - 1 Chievo

Tatarusanu a fost rezerva la Fiorentina, Radu Stefan e accidentat si nu a facut parte din lotul lui Lazio.

17:36 14 Sep

Rezultat soc in Italia - Inter o conduce pe Sassuolo cu 7-0 in minutul 74. Icardi a marcat trei goluri, Osvaldo doua, Kovacic si Guarin au punctat si ei.

17:35 14 Sep

Manchester United - QPR, ora 18:00

Van Gaal a schimbat sistemul pentru meciul cu QPR - joaca cu 4 fundasi: Rafael, Evans, Rojo si Blackett.

Di Maria e la primul meci pe Old Trafford in tricoul lui United. Falcao e rezerva si ar putea debuta azi la noua sa echipa.

14:27 14 Sep
Falcao si Torres debuteaza azi

Manchester United, cu Falcao anuntat titular, cauta astazi prima victorie a sezonului in Premier League. United intalneste QPR pe Old Trafford, iar o victorie o poate scoate din jenanta zona a retrogradarii.

CLICK AICI PENTRU CLASAMENTUL DIN PREMIER LEAGUE

Fernando Torres debuteaza si el la noua sa echipa, in meciul pe care AC Milan il joaca astazi in deplasare la Parma. Fiorentina lui Tatarusanu intalneste Genoa pe teren propriu, iar Inter joaca acasa cu Sassuolo, echipa noului star din nationala Italiei, Simone Zaza.

Cosmin Contra are meci greu in aceasta seara, de la ora 20.00 - Getafe joaca in deplasare cu Sevilla, detinatoarea trofeului Europa League.

22:49 13 Sep

FINAL!!! Atletico Madrid se razbuna dupa finala Ligii Campionilor, castigata de rivala din oras! Scor final: Real Madrid 1-2 Atletico Madrid. Au marcat: Cristiano Ronaldo / Tiago, Arda Turan.

22:47 13 Sep

Suspendat, Simeone a stat in tribuna la aceasta partida. Asa s-a bucurat la golul 2.

22:38 13 Sep

Vezi AICI golul marcat de Arda Turan in urma cu cateva minute! Turcul a schimbat jocul de cand a intrat pe teren. Chicharito si Isco in schimb n-au adus nimic nou in jocul Realului!

22:34 13 Sep

MIN 76: GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL ATLETICO! Arda Turan da lovitura cu un sfert de ora inainte de final!

22:32 13 Sep

MIN 75: Modificari in cele doua echipe. Au intrat Isco si Chicharito la Real, in locul lui Bale si Benzema. La Atletico a intrat Arda Turan in locul lui Gabi.

22:16 13 Sep

Penalty-ul acordat pentru Real Madrid e contestat de Atletico Madrid, care acuza o simulare in cazul portughezului. Voi ce credeti ca a fost?

22:14 13 Sep

MIN 57: Repriza a doua e mai slaba decat prima, iar Real nu se mai afla la conducerea jocului. Simeone l-a trimis pe Cerci la incalzire.

21:48 13 Sep

PAUZA pe Bernabeu. Real Madrid si Atletico sunt la egalitate, scor 1-1. Tiago a deschis scorul in minutul 10, Ronaldo a egalat din penalty in minutul 27.

21:41 13 Sep

MIN 40: O noua ratare uriasa pentru Benzema! Real forteaza golul inainte de pauza!

21:37 13 Sep

21:36 13 Sep

Click aici pentru a vedea golul marcat de Ronaldo.

MIN 33: Real si-a revenit dupa inceputul slab si a preluat conducerea partidei. Doar pe teren momentan. Ronaldo si Benzema au avut ocazii de gol!

21:28 13 Sep

MIN 27: GOOOOOOOOOOOOL REAL MADRID! Cristiano Ronaldo egaleaza din penalty!

21:27 13 Sep

MIN 25: PENALTY pentru Real Madrid! Cristiano Ronaldo trece in viteza si este faultat de Siqueira! Fundasul lui Atletico vede galben!

21:25 13 Sep

MIN 23: Prima ocazie pentru Real Madrid! Bale suteaza superb din lovitura libera, Moya respinge senzational si isi salveaza echipa!

21:24 13 Sep

Surpriza etapei in Premier League! Liverpool a fost invinsa cu 1-0 de Aston Villa!

Toate rezultatele de azi:

Click aici pentru LIVESCORES si clasamente in timp real!

21:17 13 Sep

AICI se poate vedea VIDEO cu reusita lui Tiago!

21:15 13 Sep

Fanii Realului au pregatit o coregrafie impresionanta pentru aceasta partida.

Atletico Madrid e campioana Spaniei la fazele fixe. Meciurile importante din sezonul trecut au fost decise de loviturile de cap ale lui Godin, acum derby-ul de pe Bernabeu e marcat de capul lui Tiago.

21:12 13 Sep

MIN 10: GOOOOOOOOOOOOL ATLETI! Tiago deschide scorul cu o lovitura de cap din 5 metri la corner!

21:03 13 Sep

MIN 1: A inceput meciul pe Bernabeu! Real ataca!

20:57 13 Sep

Echipa de start a lui Atletico Madrid:

Moyá; Juanfran, Miranda, Godín, Siqueira; Gabi, Tiago; Raúl García, Raúl Jiménez, Koke; Mandzukic.

20:07 13 Sep

Echipa de start a lui Real Madrid pentru derby-ul cu Atletico. Meciul incepe la ora 21:00!

19:51 13 Sep

Min 9 - Aston Villa o conduce pe Liverpool cu 1-0 dupa golul marcat de Agbonlahor

19:37 13 Sep

A inceput Liverpool - Aston Villa, meci care poate schimba ierarhia in varful clasamentului. Cine bate, urca pe 2, in spatele lui Chelsea.

19:02 13 Sep

Acum intelegem de unde confuzia la autogolul lui Tottenham. Chiriches a fost surprins de minge la faza autogolului. Nu a reusit sa respinga, apoi Kane, care se afla in spatele romanului, a deviat nefericit in propria poarta.

CLICK AICI PENTRU VIDEO

18:53 13 Sep

Sunderland 2-2 Tottenham ('82) dupa autogolul lui Harry Kene.

Mai multe publicatii / bloguri il dau pe Chiriches ca fiind autorul autogolului.

Site-ul oficial al Premier League il da pe Kane ca fiind cel care si-a trimis mingea in poarta.

18:49 13 Sep

Florin Gardos a bifat primele minute in Premier League. Fostul fundas al Stelei a fost introdus pe teren in minutul 89 la meciului cu Newcastle, la scorul de 3-0 pentru Southampton.

18:46 13 Sep

Min 87 - Barca 2-0 Bilbao - Neymar, intrat pe teren in minutul 63, reuseste dubla intr-un interval de cinci minute ('79, '84)

18:41 13 Sep

Min 84 - Loic Remy face 4-1 pentru Chelsea, Roman Abramovic topaie de fericire in tribune :)

18:31 13 Sep

De cate meciuri a avut nevoie Torres ca sa dea 7 goluri la Chelsea in Premier League?

Raspuns: 46 :))

18:27 13 Sep

Diego Costa e fenomenal! Hattrick in meciul cu Swansea si Chelsea conduce cu 3-1 din minutul 67.

Costa se distanteaza in topul golgheterilor - 7 goluri in primele patru meciuri.

18:18 13 Sep

Chelsea revine spectaculos si o conduce pe Swansea cu 2-1 din minutul 56. Diego Costa marcheaza al 6-lea gol al sezonului.

18:16 13 Sep

Min 84 - Bayern Munchen o conduce pe Stuttgart cu 2-0 dupa golul marcat de Ribery.

Maxim a intrat pe teren in minutul 81, in locul lui Leitner, capitanul nationalei U21 a Germaniei.

18:10 13 Sep

0-0 la pauza intre Barcelona si Bilbao si ramanem cu pasa geniala data de Leo Messi pentru Munir, la una dintre ocaziile catalanilor din prima repriza. CLICK AICI PENTRU VIDEO

17:49 13 Sep

Min 45 - Diego Costa egaleaza cu un minut inainte de pauza, cu o lovitura de cap din 6 metri. Costa a primit ieri trofeul pentru cel mai bun jucator al lunii august in Premier League. DETALII AICI

Este al 5-lea gol marcat de Costa in campionat. Atacantul lui Chelsea conduce in topul marcatorilor.

17:22 13 Sep

Swansea o conduce pe Chelsea cu 1-0 dupa autogolul lui John Terry ('11)

17:16 13 Sep

Inceput de meci nebun la Sunderland - Tottenham. S-au marcat doua goluri in primele 3 minute. Este 1-1.

Chadli a deschis scorul in min 2, Adam Johnson a egalat pentru Sunderland un minut mai tarziu.

17:02 13 Sep

Incepe Chelsea - Swansea, duelul singurelor echipe din Premier League cu punctaj maxim dupa primele trei etape. Asa joaca Mourinho:

17:00 13 Sep

Min 28 - Gotze deschide scorul in Bayern - Stuttgart! CLICK AICI PENTRU VIDEO

16:57 13 Sep

Meci cu totul special la Barcelona - este ziua nationala a Catalunyei, iar Barca va juca pentru prima data un meci de pe teren propriu in echipamentul galben-rosu, culorile steagului catalan. La 17:00 incepe Barca - Bilbao

Echipele de start:

16:40 13 Sep

2-2 scor final la Arsenal - Manchester City.

Meci foarte spectaculos, raportul suturilor pe poarta: 15-15

16:39 13 Sep

A inceput etapa din Germania, Bayern Munchen - Stuttgart este cel mai important meci al zilei. Maxim este rezerva.

16:37 13 Sep

Min 90+4 - Nasri inscrie, dar golul este anulat pentru ofsaid; decizie buna a arbitrilor.

16:35 13 Sep

Min 90+2 - Dzeko trimite in bara in ultimele secunde ale partidei

16:27 13 Sep

Min 83 - GOOL CITY - Demichelis egaleaza cu o lovitura de cap

16:21 13 Sep

Chiriches e titular in Sunderland - Tottenham, meciul care incepe la ora 17.00. Pantilimon e pe banca de rezerve.

Gardos este rezerva in Southampton - Newcastle (ora 17.00)

16:19 13 Sep

Min 73 - GOOOL Arsenal - Alexis Sanchez inscrie cu o minge reluata din voleu, din 10 metri. Arsenal revine spectaculos dupa ce a fost condusa cu 1-0.

16:12 13 Sep

Min 65 - GOOOOL Arsenal - Wilshere egaleaza la capatul unei actiuni foarte spectaculoase. Wilshere marcase ultimul gol in Premier League la inceputul anului, pe 13 ianuarie.

15:20 13 Sep
15:16 13 Sep

Min 28 - GOOOOL CITY - prima actiune ofensiva a oaspetilor, primul gol marcat! Minge recuperata la mijlocul terenului, contraatac rapid, trei contra patru, finalizat de Aguero cu un sut din centrul careului, dupa o pasa primita de la Navas

15:00 13 Sep

Min 11 - Arsenal incepe meciul in forta, iar Danny Welbeck este foarte aproape de gol dupa doar 10 minute jucate in tricoul noii sale echipe. Welbeck il lobeaza pe Hart, dar mingea loveste bara.

14:45 13 Sep

Echipele de start la Arsenal - Manchester City:

14:38 13 Sep
12:40 13 Sep
Ce meciuri nu trebuie sa ratam astazi:

In Anglia se da astazi batalia pentru primul loc. Arsenal - City e cel mai atractiv meci al zilei, dar Chelsea - Swansea (17.00) si Liverpool - Aston Villa (19.30) pot schimba liderul din Premier League.

Chelsea si Swansea au maximum de puncte, Aston Villa e pe 3, urmata de City si Liverpool, cu cate sase puncte.

In Germania, Maxim are cel mai greu meci al sezonului. Stuttgart, care a inceput modest sezonul, intalneste campioana Bayern Munchen de la 16:30. De la aceeasi ora, Borussia Dortmund joaca pe teren propriu cu Freiburg.

Spania e gata de primul mare derby al sezonului. De la ora 21.00, regina Europei, Real Madrid, intalneste campioana Atletico pe Bernabeu. Ziua de fotbal este deschisa de partida dintre Barcelona si Bilbao, ora 17:00.

CLICK AICI PENTRU CLASAMENTUL DIN SPANIA

In Serie A sunt programate doua meciuri astazi: Empoli - Roma, de la ora 19.00 si Juventus - Udinese, de la 21.45. Inter Milano joaca duminica, de la ora 16.00, cu Sassuolo, echipa noului star din nationala Italiei, Simone Zaza.

09:27 13 Sep

Premier League

09:26 13 Sep

Super derby in a patra etapa a Premier League. Arsenal si Manchester City se intalnesc in primul "blockbuster" al inceputului de campionat. Ambele echipei au un inceput slab de campionat, City avand deja o infrangere iar Arsenal 2 egaluri.

Un alt meci important pentru noi este intalnirea dintre Sunderland si Tottenham, acolo unde ii putem vedea in teren, fata in fata, pe Pantilimon si Chiriches, insa cei doi au sanse mici sa joace, incepand sezonul ca rezerve. Celalalt roman din Anglia, Gardos, asteapta sa debuteze la Southampton in meciul de pe teren propriu cu Newcastle.