Olanda 1-0 Ghana, Italia 0-0 Irlanda, Algeria face spectacol inaintea meciului cu Romania. Toate rezultatele din meciurile amicale

Portugalia Italia Olanda Amicale
Data publicarii: Sambata 31 Mai 2014, 17:14
Data actualizarii: Sambata 31 Mai 2014, 23:39

Mai e putin pana la mondialul din Brazilia, iar echipele nationale calificate se pregatesc intens pentru cel mai mare turneu al anului.

Algeria a oferit scorul serii, chiar inaintea meciului cu Romania de saptamania viitoare. A invins-o cu 3-1 pe Armenia. Esseid Balkelaem a deschis scorul in minutul 13, Ghilas a marcat pentru 2-0 in minutul 22, iar Slimani a facut 3-0 in minutul 42.

In meciurile jucate sambata seara, Finlanda a invins-o pe Estonia cu 2-0, dupa ce Hetemaj si Moren au marcat cele doua goluri in minutele 49 si 88. Croatia a invins-o pe Mali cu 2-1, prin dubla lui Perisic in minutele 15 si 64. Kalilou Mohamed Traore a marcat in minutul 79 pentru Mali.

Norvegia si Rusia au facut egal, 1-1. Shatov a marcat pentru rusi in minutul 4, pentru ca Anders Konradsen sa marcheze in minutul 77 golul egalizator. Letonia a invins-o pe Lituania cu 1-0, prin golul lui Bulvitis in minutul 6.

In fata Ghanei, Olanda a marcat un singur gol si a castigat cu 1-0, prin reusita lui Van Persie. Meciul dintre Italia si Irlanda s-a incheiat fara gol marcat.

Vineri, Spania a invins-o cu 2-0 pe Bolivia, prin golurile lui Torres si Iniesta. Anglia a facut 3-0 cu Peru, in direct la Sport.ro, prin reusitele lui Sturridge, Cahill si Jagielka, Elvetia a castigat cu 1-0 in fata Jamaicai, Austria si Islanda au incheiat 1-1, Qatar a facut 0-0 cu Macedonia, Iran si Angola au terminat 1-1, iar Turcia a invins-o cu 2-0 pe Honduras, pentru ca in ultimul meci Africa de Sud sa faca 0-0 in Noua Zeelanda.