SPECTACOL cu Pato si Kaka, Rangers 2-2 AC Milan! Vezi rezumat

Data publicarii: Joi 05 Februarie 2009, 00:03
Data actualizarii: Joi 05 Februarie 2009, 00:33
SUPER MECI transmis de Sport.ro si www.sport.ro! Milan, cu toate vedetele in teren, Kaka, Beckham, Pato, Ronaldinho si Pirlo, a jucat intr-un super amical cu Glasgow Rangers, incheiat 2-2. VEZI REZUMAT

Stadionul lui Rangers a fot umplut pana la refuz de fanii care au platit pana la 25 de lire pe bilet pentru a vedea super starurile din galaxia Milan. Ancelotti si-a impartit starurile pe doua reprize. Ronaldinho, Beckham, Inzaghi si Sevcenko au intrat din primul minut, iar brazilianul a avut cea mai mare ocazie a primei reprize. Bara s-a zguduit puternic atunci cand "dintosul" a batut o lovitura libera de la 23 de metri, aproape de vinclu.

Inzaghi a fost si el aproape de gol... de 4 ori, doar ca de fiecare data a ratat tinta. Rangers a ripostat serios, avand in prima repriza cateva ocazii bune de a deschide scorul.

Cu 0-0 la pauza, Milan si Rangers au intrat in repriza secunda gata de spectacol, iar prima mutare a italienilor a fost inlocuirea lui Becks cu Seedorf. Primul gol al meciului a picat totusi in poarta lui Milan. In minutul 66 al meciului, proaspat intrat in teren, Beasley a trecut printre 3 fundasi ai lui Milan si, de la 11 metri, l-a executat pe Dida.

Intrarea lui Kaka si Pato in teren, in locul lui Ronaldinho si Sevcenko a adus o explozie fantastica in atacul lui Ancelotti. Kaka a stat la baza primului gol marcat de Milan in minutul 69, dupa ce a trecut fantastic de doi jucatori, a centrat in careu, mingea s-a lovit de doi fundasi ai lui Rangers ca la biliard, iar Pato a inscris din 6 metri cu poarta goala.

Trioul Seedorf, Kaka, Pato a facut ravagii in continuare. Tinut din spate de un jucator al lui Rangers, cu 3 adversari in fata, el a reusit sa gaseasca un culoar magic catre poarta lui Rangers. 2-1 pentru Milan in minutul 73.

Tabela a fost inchisa in minutu 83 al partidei, cand Papac a marcat golul egalizator, dupa ce apararea lui Milan formata 90% din pusti a mai comis-o inca o data.