Probabil cel mai NEBUN penalty din 2018! Un jucator si-a doborat adversarul cu o lovitura de K1! VIDEO

Mexic Croatia Ivan Rakitic Amicale
Data publicarii: Miercuri 28 Martie 2018, 15:49
Data actualizarii: Miercuri 28 Martie 2018, 15:52

Doua dintre echipele calificate la Mondial s-au infruntat in Texas.

Croatia a reusit sa o invinga pe Mexic cu 1-0 intr-o partida ce a avut loc in Texas - unicul gol al partidei a fost reusit de catre Ivan Rakitic, cel care a transformat un penalty. Miguel Layun, intrat la pauza pe teren, l-a doborat pe Tin Jedvaj cu o lovitura venita mai degraba din sporturile de contact!

Mexic s-a oprit astfel la 350 de minute fara gol primit dupa ce a trecut cu bine de partidelele cu Polonia, Bosnia sau Islanda. Cele 2 tari s-au infruntat si la Mondialul din 2014, Mexic castigand atunci cu 3-1.

Mexic va juca la Mondial in grupa F cu Germania, Coreea de Sud si Suedia, in timp ce Croatia va da de Argentina, Islanda si Nigeria.