Franta castiga amicalul cu Camerun cu 3-2 prin golul SENZATIONAL al lui Payet in minutul 91! Meciul a inceput cu un minut de reculegere in memoria lui Ekeng

Amicale
Data publicarii: Luni 30 Mai 2016, 23:58
Data actualizarii: Marti 07 Iunie 2016, 10:20

Amenintarea Frantei nu e doar un "foc de Payet" inaintea turneului final din aceasta vara. "Toata Romania vede Romania" - UEFA EURO 2016™ se vede in DIRECT la ProTV.

Franta a castigat amicalul cu Camerun, la Lens, sub ochii lui Viorel Moldovan, secundul lui Anghel Iordanescu, prezent sa spioneze echipa cu care debutam la Euro.

Startul meciului a inceput cu un minut de reculegere in memoria fostului dinamovist Ekeng.

Franta a deschis scorul in minutul 20, prin Matuidi. Aboubakar a egalat doua minute mai tarziu pentru Camerun, dar francezii au intrat la pauza in avantaj, prin golul lui Giroud in minutul 41.

In minutul 88, Eric Maxim Choupo-Moting a egalat pentru Camerun, insa bucuria a durat numai 3 minute, cand Dimitri Payet a marcat cu un sut absolut fantastic de la 25 de metri.