Super goluri Mihai Costea si Bicfalvi! Steaua, egalata dupa ce a avut 2-0 in min 80: Steaua 2-2 Comercial!

Steaua FC Comercial Amicale
Data publicarii: Luni 04 Iulie 2011, 21:16
Data actualizarii: Luni 04 Iulie 2011, 21:18

Steaua a facut egal cu Comercial din Brazilia, dupa ce a avut 2-0 pana in minutul 80.

Bicfalvi a deschis scorul cu un sut senzational de la 25 de metri in vinclu. Mihai Costea a marcat dupa pauza cu o executie superba la coltul lung, dupa ce a fentat un fundas in careu.

Din minutul 80, in poarta Stelei a intrat pustiul Cojocaru, care a luat doua goluri. Mai intai, Comercial a inscris in min 81, cu un sut fabulos de la 23 de metri, aproape de vinclu, apoi a egalat in minutul 85 dintr-un penalty facut de Bejan.

Echipa de start a Stelei cu Comercial: Tatarusanu, Martinovici, Gardos, Galamaz, Latovlevici, Rusescu, Brandan, Bicfalvi, Tanase, Bilasco, Tatu
*Banel si Stanca au fost lasati la hotel pentru ca au intarziat la autocar!

VEZI FAZELE MECIULUI:

Min 1. A inceput meciul
Min 3.
Faza continua de atac a Stelei in careul adversarilor. Rusescu lufteaza, iar Brandan trimite o pasa slaba in careu.
Min 7. Comercial deschide scorul cu o lovitura de cap din 6 metri, dar arbitrul anuleaza reusita din motiv de offside.
Min 9. Rusescu preia in careu, este impiedicat si cade, dar arbitrul lasa faza sa continue.
Min 10. Prima ocazie de gol a Stelei. Latovlevici centreaza in 8 metri, Bilasco reia cu capul pe poarta, fara probleme pentru portarul lui Comercial.
Min 13. GOL STEAUA, 1-0! Bicfalvi deschide scorul cu un sut fabulos de la 25 de metri in vinclu!
Min 23. Bilasco respinge un sut din 18 metri si acorda corner pentru Comercial.
Min 26. Rusescu reia cu capul pe langa poarta din 6 metri.
Min 29. Sut peste poarta lui Tatarusanu de la 20 de metri
Min 30. Tatu scapa singur spre poarta adversa, intra in careu, dar ii paseaza slab lui Bilasco si fundasii resping in corner.
Min 35. Intra Mihai Costea in locul lui Rusescu.
Min 36. Tatarusanu prinde un balon centrat periculos in 6 metri.
Min 38. Comercial este aproape de gol, dupa o neatentie a lui Gardos. Stelistii resping in corner.
Min 39. Intra Dorinel Popa in locul lui Brandan
Min 42. Tanase are probleme, dupa ce s-a lovit rau de un adversar.
Min 45. Pauza
Min 46. A inceput repreiza secunda
Min 47. Sut de la 20 de metri pe langa poarta Stelei
Min 48. Iliev a intrat in locul lui Gardos
Min 49. GOL STEAUA, 2-0! Mihai Costea marcheaza. A preluat in careu, a fentat un fundas si a tras cu stangul la coltul lung, sub bara. Este primul gol pentru Mihai Costea de la transferul in Ghencea.
Min 52. Sut de la 30 de metri peste poarta lui Tatarusanu.
Min 56. Mihai Costea centreaza periculos in 6 metri, mingea este respinsa de brazilieni
Min 58. Bajenaru intra in locul lui Tanase.
Min 62. Rusescu intra iar in teren, in locul lui Bilaco.
Min 65. Iliev respinge o mingea periculoasa din 6 metri.
Min 73. Tatarusanu intervine superb la un sut de la 25 de metri.
Min 79. Inca un sut spectaculos de la distanta putin peste poarta lui Tatarusanu
Min 80. Intra Cojocaru in locul lui Tatarusanu
Min 81. GOL COMERCIAL, 2-1! Cojocaru a fost invins cu un sut senzational de la 23 de metri, la coltul lung, aproape de vinclu.
Min 82. Bajenaru trage slab de la 16 metri.
Min 85. GOL COMERCIAL, 2-2! Bejan face penalty, iar Comercial egaleaza, dupa ce a fost condusa cu 2-0.