DINAMO 2-1 DYNAMO CESKE

Data publicarii: Miercuri 18 Iulie 2007, 18:58
Data actualizarii: Miercuri 18 Iulie 2007, 18:58
ZICU A REUSIT 2 GOLURI PENTRU DINAMO

Spartanii lui Rednic au intalnit a 5-a echipa din turneul de pregatire de la Flachau, cehii de la Dynamo Ceske.
Dupa ce in meciul cu Sparta Praga au fost invinsi, scor 2-1, dupa ce reusisera sa deschida scorul, "stelele" lui Rednic au reusit sa intoarca soarta partidei in meciul cu Ceske dupa ce au fost condusi cu 1-0, reusind sa castige cu acelasi scor, 2-1.

Chiar daca au fost condusi inca din minutul 10, cand lui Radu Stefan si lui Romanovs le-a trecut mingea printre picioare si s-a oprit in plasa, Ianis Zicu a reusit egalarea la capatul unei faze pornite tot cu un sut de-al sau, in minutul 21 si a reusit chiar sa o transforme pe Dinamo in echipa victorioasa, cand in minutul 57 a driblat scurt in careu si a finalizat la coltul lung.