De INFARCT: Brazilia 0-1 Argentina! Cursa SENZATIONALA si GOL Messi in ultimul minut! VIDEO

Data publicarii: Miercuri 17 Noiembrie 2010, 20:50
Data actualizarii: Miercuri 17 Noiembrie 2010, 21:23

Messi a castigat duelul cu Ronaldinho! Pe Khalifa Stadium, Argentina s-a impus in ultimul minut in fata Braziliei iar Messi a obtinut prima sa victorie in fata brazilienilor!

Final de meci!

Min 92: GOL Argentina! Lionel Messi inscrie pe final de meci. Starul Barcelonei s-a distrat cu fundasii brazilieni si a inscris la finalul unei curse superbe!

Min 84: Robinho trimite o torpila din afara careului! Mingea trece peste poarta!

Min 76: Neymar este inlocuit de Andre Ribeiro!

Min 73: Douglas il inlocuieste pe Ronaldinho!

Min 58: Hent la Thiago Silva! Arbitrul nu fluiera nimic!

Min 46: A inceput repriza a doua!

Min 45: Pauza!

Min 38: Messi  prinde un sut fabulos din afara careului! Mingea loveste bara!

Min 32: Combinatie buna intre Messi si Pastore, insa cei doi nu reusesc sa sparga apararea Braziliei!

Min 22: Ronaldinho ocazie uriasa: Romero apara sutul cu calcaiul al lui Ronaldinho!

Min 19: Sut dintr-o bucata al lui Dani Alves din interiorul careului! Mingea loveste bara!

Min 7: Faza superba dupa o combinatie Neymar, Robinho si Ronaldinho! Argentina reuseste sa recupereze mingea!

Min 1: Argentina are lovitura de start!

Brazilia - Argentina, echipele de start:

Brazilia: 1. Victor,2. Dani Alves, 3. Thiago Silva,14. David Luiz, 6. Andre Santos,8. Ramires, 16. Elias, 5. Lucas, 10. Ronaldinho, 7. Robinho, 9. Neymar

Argentina: 12. Romero, 8. Zanetti, 4. Burdisso, 3. Pareja, 6. Heinze, 15. Banega, 14. Mascherano, 23. Pastore