A CUCERIT Anglia cand nimeni nu se mai astepta! Fotbalistul care a lucrat intr-o fabrica de CONSERVE este eroul nationalei lui Rooney si Gerrard! VIDEO:

Anglia Amicale
Data publicarii: Joi 15 August 2013, 12:02
Data actualizarii: Joi 15 August 2013, 12:15

Saptamana de vis a lui Rickie Lambert continua! Dupa ce a fost convocat in premiera la nationala Angliei, acesta a reusit sa inscrie la debut.

Partida amicala disputata de Anglia contra Scotiei, a adus un nou debut in nationala albionului. Atacantul echipei Southampton, Rickie Lambert, in varsta de 31 de ani,  a reusit o performanta incredbilia. Jucatorul care in urma cu 12 ani lucra la o fabrica de conserve a debutat cu gol pentru nationala tarii sale.

Atacantul care a inscris de 15 ori in ultimul sezon de Premier League a rasplatit increderea pe care slectionerul Roy Hodgson i-a acordat-o si a marcat la doar doua minute dupa ce a fost introdus in locul vedetei Rooney. La scorul de 2-2, Lambert a reusit sa marcheze golul victoriei in minutul 70, cu o lovitura de cap plasata la coltul lung.

Daca la nationala Anglei se poate sa fie convocat un jucator trecut de 30 de ani si care joaca la o echipa modesta, la reprezentativa Romaniei nu se iau in calcul aceste variante. Szabolcs Szekely, 28 de ani, golgheterul Ligii 1 cu 6 goluri, nu a fost convocat de Victor Piturca pentru amicalul Slovaciei, fiind preferat Marica, jucator fara echipa.